Bajnokok tornája mérkőzést nyertek a Vitézek

Kézilabda
Múlt heti lapzártánk után fejeződött be a DVSC-Esztergomi KSE mérkőzés, mely súlyos vendégvereséggel zárult. A debreceniek már a félidőben is 11 góllal vezettek, bár a 12. percben még csak 6-6 volt az állás.

Kézilabda

Múlt heti lapzártánk után fejeződött be a DVSC-Esztergomi KSE mérkőzés, mely súlyos vendégvereséggel zárult. A debreceniek már a félidőben is 11 góllal vezettek, bár a 12. percben még csak 6-6 volt az állás. A második játékrészben nem sok ellenállást fejtettek ki az esztergomiak, s végül súlyos, 25 gólos vereséget szenvedtek. A hétvégi hazai mérkőzésre 300 néző volt kíváncsi, ám a kilátogatók igen alacsony színvonalú találkozót láthattak.

A Hódmezővásárhely 1-3 gólos előnyét tartotta az első játékrészben, s bár a második játékrészben sem sziporkáztak, a hazai hibákat kihasználva magabiztosan nyertek 30-18-ra.

Az Esztergomi KSE 1 pontjával továbbra is a tabella utolsó helyén szerénykedik.

Visszatekintő:

Esztergomi KSE – Liss-Hódmezővásárhely 18-30 (8-12)

Esztergom, 300 néző. V: Nagy F, Turóczi J.

Az eredmény alakulása: 7. p.: 1-2. 15. p.: 4-5. 24. p.: 7-10. 35. p.: 10-13. 40. p.: 11-17. 46. p.: 15-21. 58. p.: 18-29.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc

Hétméteresek: 3/0, ill. 5/3

DVSC-Esztergomi KSE 41-16 (19-8)

Debrecen, 500 néző. V: Baranyi, Sloszka

A rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat nagyon gyengén kezdett. Nyikolajenko szórta a gólokat, a hazaiak pedig kapkodva, rengeteg hibával játszottak. A vendégek sem csillogtak, mégis nagy fölénnyel nyertek.

Rögbi

Az Esztergomi Vitézek az őszi szezon végén magabiztosan vezetik a bajnoki tabellát, s most a nemzetközi porondon is bizonyítaniuk kellett erejüket. A Bécs elleni Bajnokok tornája mérkőzés borongós időben kezdődött, melyre 300 néző volt kíváncsi az osztrák fővárosban. Az első 10 percben a Vitézek támadgattak, de célt nem sikerült elérniük. Ezt követően azonban a bécsiek sorozatban érték el céljukat, s a félidőben tetemes előnyre tettek szert. A második játékrészben óriási elánnal küzdöttek a vendégek, gyönyörű támadásokat vezetve a Wien ellen. A Vitézek egymás után arattak apró sikereket, s a mérkőzés vége előtt 5 perccel átvették a vezetést. Az utolsó percekben hihetetlen izgalmak következtek, a Vitézek még egy 10 méteres büntetőhöz is jutottak, melyet elhibáztak, de szerencsére a hazaiak sem értek el újabb célt, így maradt az egygólos vendéggyőzelem.

A Bajnokok tornája küzdelmei tavasszal folytatódnak, amikor a cseh Ricany lesz a Vitézek ellenfele. A hétvégén Spanyolországba utazik a válogatott.

RC Wien – Esztergomi Vitézek 30-31 (24-5)

Bécs, 300 néző, vezette: Cristian Johns (skót)

Célok: Deli 10, Bíró 6, Koller 5, Crestici 5, Heckel 5.

Labdarúgás

A megyei I. osztályban az Esztergom csapata a Környe együttesét fogadta. Az esztergomiak játékát ebben az idényben meglehetősen hullámzó produkciók jellemzik, hiszen legyőzték a listavezető Komáromot, de vereséget szenvedtek több, papíron náluk gyengébb csapattól is. A forduló előtt a 11. helyen álltak, míg ellenfelük, a környeiek a tabella 14. helyén szerénykedtek. A mieink egy hellyel előrébb léptek, de ezen kívül több örömre nem lehet okuk, hiszen csak 1-1-es döntetlent értek el. Ugyan mindkét gólt a hazaiak szerezték, ebből sajnos csak az egyiket lőtték az ellenfél kapujába, a másik a saját kapunkba került.

A dorogiak tovább folytatják jó szereplésüket az NB III Duna csoportjában. Ezúttal a Rojik együttesének rámoltak be négy gólt, hazai pályán, úgy hogy egyet sem kaptak. Szokás szerint Papp András lőtte a legtöbb gólt, ezúttal kettőt, míg Schauker és Janetka egyet-egyet vállalt. Kíváncsi vagyok, meddig marad a támadó Dorogon, hiszen az egykori ifjúsági válogatott támadó bizonyára megállná a helyét magasabb osztályban is. A vendégek közül két játékost is kiállított a játékvezető, az egész találkozón a bányászvárosiak irányítottak, a Rojiknak alig volt helyzete.