Az elit üldözője

Jozef Šáteket még Ladislav Pittner akkori belügyminiszter nevezte ki az 1998-as választások megnyerése után létrehozott osztály élére. A különleges bűncselekményeket vizsgáló részleg az elején nem mutatott fel eredményeket.

Jozef Šáteket még Ladislav Pittner akkori belügyminiszter nevezte ki az 1998-as választások megnyerése után létrehozott osztály élére. A különleges bűncselekményeket vizsgáló részleg az elején nem mutatott fel eredményeket. Addig nem is zavart senkit Šátek, csak azután, hogy egyre több közéleti személyiség neve hangzott el különböző botrányokkal kapcsolatban.

Nem csak Mikuláš Dzurinda vagy Pavol Rusko számára kényelmetlen személy. Nem csoda, hiszen a rendőrség súlyos bűncselekmények felderítésével foglalkozó nyomozóhivatalának vezetője, pontosabban az általa vezetett csoport számos olyan üggyel foglalkozik, amelyekhez – értesülések szerint – számos magas rangú politikai és gazdasági személynek is köze lehet. Ilyen például a volt államfő fiának, ifjabb Michal Kováčnak külföldre hurcolása, Róbert Remiáš meggyilkolása, a titkosszolgálat (SIS) volt igazgatóhelyettesének visszaélési ügyei, a pöstyéni fürdő, a Nafta Gbely, a Ducký-váltók, a Devín Banka, és még sorolhatnánk. A legutóbb például az illegálisan végrehajtott lehallgatások ügyében merült fel a neve, meglepő módon ő is a gyanúsítottak között szerepelt. „Vladimír Palko belügyminiszter magához kéretett a Koalíciós Tanács egyik ülése után, és elmondta, hogy Pavol Rusko szerint az általam vezetett csoport végezte el a lehallgatást. Már akkor közöltem vele, hogy a hivatalnak nem volt oka sem az ANO elnökét, sem pedig a SME napilap szerkesztőjét lehallgatni” – mondta még tavaszszal Šátek. Később kiderült, hogy az ő neve nem is szerepel a nyomozati anyagban, mind csak Rusko állítása volt.

Ruskón kívül gyakran emlegetik őt még a HZDS képviselői vagy Ivan Lexa volt titkosszolgálati igazgató ügyvédjei is. „Nem könnyű ezt elviselni, de ha éppen ők állítanának szobrot nekem, akkor komolyan elkezdenék magamban kételkedni. Ha tehát valaki azt állítja, gyanúba keveredtem, az épp azt jelenti, hogy nem vagyok korrumpálható, apolitikus a hozzáállásom és bátran foglalkozom fontos ügyekkel, anélkül, hogy megnézném, milyen nevek szerepelnek benne” – szögezte le az egyik napilapnak adott interjúban a rendőrség súlyos bűncselekmények felderítésével foglalkozó nyomozóhivatalának vezetője.

Mojžiš szerint az igazságszolgáltatás, pontosabban a pénzügyi rendőrség azóta működik ennyire hatékonyan, amióta komolyabb szerepet kapott a Spišiak-Šátek kettős. „Most kezdenek megjelenni a súlyos gazdasági bűncselekmények kivizsgálásának első eredményei. Vladimír Mečiar alatt eléggé nagyban ment az ország szétrablása. De az emberek úgy tesznek, mintha erről nem is tudnának” – mondta Šátek.

Ezután, illetve Mojžiš múlt hét végi, és Dzurinda már hónapok óta hangoztatott kijelentései alapján némi logikával kikövetkeztethető, miért szerepel az állítólag az ország tönkretételén dolgozó „csoportban” Jozef Šátek neve is. (szge, -rn-)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?