<div>A szlovákiai egyetemisták többsége nincsen tisztában azzal, milyen hatással lehetnek az országra a globális problémák és a globális fejlesztési célok - jelentette ki Barnabas Mwansa zambiai kutató, aki a Pontis alapítvány proektjének keretében adott elő több egyetemen. </div><div> </div>
A szlovákiai egyetemisták nincsenek tisztában a migráció okaival
Pozsony |
Hozzátette: ha a szlovákiai egyetemisták konkurenciaképesek akarnak lenni az európai munkaerőpiacon, behatóan tanulmányozniuk kell a globális témákat, például azt, hogyan befolyásolhatja az ország gazdaságát a klímaváltozás. Mwansa szerint a tanagyag Szlovákiában nem áll teljesen összhangban a munkaerőpiac követelményeivel, ahol pedig elengedhetetlen a globális fejlődés összefüggéseinek ismerete. A kutató előadásainak egyik központi témája a migrációs válság volt. "A probléma megoldásának egyik kulcsa a béke támogatása és annak elérése, hogy békeszerető, stabil és előre tekintő társadalmak jöjjenek létre. (...) A menekültek azért áramlanak Európába, mert az olyan országokban, mint Szíria, nincsen béke. Fontos, hogy a diákok megértsék, mi vezetett az embertömegek ilyen arányú elvándorlásához" - tette hozzá. A fenntartható fejlődésről szóló ENSZ-csúcstalálkozón az egyes országok vezetői megegyeztek, hogy világszerte törekedni fognak a mélyszegénység megszüntetésére, az éhezők számának csökkentésére, valamint a közegészségügy javítására. A fejlett országok kormányai ígéretet tettek továbbá, hogy 2020-tól évente 100 milliárd dollárral fogják segíteni a szegény és a fejlődő országokat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.