Az ellenzéki Slovensko mozgalom felszólítja a rendőröket, az ügyészeket és a bírákat, ne hagyják megfélemlíteni és politikailag befolyásolni magukat Robert Fico miniszterelnök és Tibor Gašpar, a parlament alelnöke (mindketten Smer) által. A Slovensko képviselői azt állítják, Fico és Gašpar keddi kijelentéseik a kétségbeesésüknek tudható be.
A Slovensko kéri a rendőröket és a bírákat, ne hagyják megfélemlíteni magukat

„Amit most a kormányhivatalban láttunk, az nem más, mint kétségbeesett emberek kétségbeesett kísérlete, hogy befolyásolják a bűnüldöző szervek munkáját. Ez a büntetőeljárás politikai manipulálásának tankönyvi példája” – mondta szerdai sajtótájékoztatóján Grendel Gábor (Slovensko, Za ľudí, KÚ), és felrótta Ficónak, hogy nyíltan bírálta a bűnüldöző hatóságokat, mondván, nem úgy végzik a munkájukat, ahogy kellene. „Mit akar ezzel mondani Robert Fico? Hogyan kellene dolgozniuk a bűnüldöző hatóságoknak? Úgy, ahogy Robert Fico és Tibor Gašpar akarja?” – tette fel a kérdést Grendel.
Roman Mikulec (Slovensko, Za ľudí, KÚ) parlamenti képviselő is úgy véli, Fico és Gašpar viselkedése a kétségbeesés jele, és a minisztériumok összeomlását akarják leplezni vele. „Tibor Gašpar vádlottként szerepel a Tisztítótűz (Očistec) ügyben, és ez az ügy nemsokára bírósági szakaszba kerül. Megértem, hogy Tibor Gašpar ideges emiatt” – szögezte le Mikulec, és azt kérdezte, honnan szerezték meg az újságíró és a nyomozók közötti telefonos kommunikáció leiratából származó információkat, mert hivatalos úton nem juthattak volna hozzá. És közölte, szeretné tudni azt is, honnan szereztek információkat az egyik rendőr állítólagos mentális állapotáról.
Az ellenzéki SaS is bírálta a miniszterelnököt és Gašpart a Čurilla-csoportról tett keddi kijelentéseik miatt. Ondrej Dostál (SaS) parlamenti képviselő szerint ez a jogállamiság súlyos megsértése. „Felháborító, hogy a kormányfő és a parlament alelnöke olyan információkat hoz nyilvánosságra a kormányhivatalban, amelyekhez törvényes úton nem juthattak volna hozzá” – mondta, és hozzátette, ez a nyomozásba való politikai beavatkozás. A képviselő úgy véli, a Smer és az SNS is megpróbál nyomást gyakorolni a belügyminiszterre, a rendőrségre és az ügyészségre, hogy a politikai megrendelésnek eleget téve nyomozzanak. Szerinte Matúš Šutaj Eštok (Hlas) belügyminiszternek és Maroš Žilinka főügyésznek meg kellene szólalnia, és tiltakozniuk kellene a nyomásgyakorlás ellen.
A koalíciós képviselők keddi sajtótájékoztatójukon ismét megkérdőjelezték a Čurilla-csoport munkáját, emellett rámutattak a nyomozócsoport állítólagos vulgáris kommunikációjára. Gašpar, aki ellen a nyomozócsoport vizsgálódott, azt állította, az egyik felfüggesztett rendőr mentális problémákkal küzd, mégis volt lőfegyvere. Robert Fico (Smer) miniszterelnök hangsúlyozta, nincs befolyása a bűnüldöző hatóságokra, de cselekvésre szólította fel őket. Azt mondta, a választópolgárok kérdezgetik őt az ügyről. Ján Čurilla erre úgy reagált, az ellenük irányuló kijelentéseket a kétségbeesés jelének tekintik, mivel a Čurilla-csoport elleni politikai bosszú nem az elvárásoknak megfelelően alakul.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.