A szlovákiai nők jelentős része családon belüli erőszaktól szenved, amely gyakran rejtve marad a nyilvánosság előtt.
A nők ellen elkövetett erőszak egyfajta „láthatatlan járvány” Szlovákiában
Szlovákiában a családon belüli erőszak egyre súlyosabb probléma, amelyet sokan figyelmen kívül hagynak. A nők gyakran nem jelentik az erőszakot a hatóságoknak, mivel félnek, szégyellik magukat, ami pedig még ennél is rosszabb: egyszerűen nem bíznak az intézményekben.
A statisztikák szerint az EU-ban minden harmadik nő tapasztal erőszakot élete során. Szlovákiában különösen magas a zaklatás előfordulása, a helyzet az országot az uniós ranglista végére sorolja.
A családon belüli erőszak áldozatai számára létrehozott menedékhelyek tele vannak olyan nőkkel, akik menekülni kényszerültek bántalmazóik elől. Ezek a nők gyakran gyermekeikkel együtt keresnek maguknak biztonságos szállást, ahol egy ideig meghúzhatják magukat.
A probléma megoldása érdekében elengedhetetlen a lakosság szemléletváltása és a hatóságok hatékonyabb fellépése. Fontos, hogy az áldozatok támogatást kapjanak, és ne érezzék magukat hibásnak a velük történtekért.
A családon belüli erőszak nemcsak az áldozatok életére van negatív hatással, hanem jelentős gazdasági terhet is ró a társadalomra: hivatalos becslések szerint az Európai Unióban évente 289 milliárd euróba kerül a nőkkel szemben elkövetett erőszakos cselekményekkel kapcsolatos fellépés.
(TASR)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.