A dági röplabdások az ötödik helyért harcolnak

KÉZILABDA
A hétvégi fordulóban szabadnapos volt az Esztergom, a Békéscsaba pedig hazai pályán nem bírt a Spartacusszal (a végeredmény 16:16 lett), így a királyvárosiak esélyei a 9. helyre tovább nőttek.

KÉZILABDA

A hétvégi fordulóban szabadnapos volt az Esztergom, a Békéscsaba pedig hazai pályán nem bírt a Spartacusszal (a végeredmény 16:16 lett), így a királyvárosiak esélyei a 9. helyre tovább nőttek. A Spartacus elleni idegenbeli bravúrral tulajdonképpen el is dőlne a helyosztó, és az elmúlt mérkőzés játékát látva erre esély is lehet, de azért semmit sem szabad elkiabálni.

LABDARÚGÁS

A hétvégi fordulóban az esztergomiak hazai pályán fogadták a dobogóért küzdő Szomor-Zsámbék csapatát, míg a dorogiak Budapestre látogattak a Rojik FC csapatához. Az esztergomiak a pontszerzés reményébe léptek pályára. Az 5. percben egy ütközés után a vendégek játékosát kórházba kellett szállítani (Izeli a fogait vesztette, illetve törte, a nyelvét pedig össze kellett varrni), és utólag kiderült, a baleset alapvetően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Az Izeli helyére beálló Kenyeres ugyanis méltó bosszút állt, és a 31. percben megszerezte a vezetést. Az első félidei gólt nem követték továbbiak, így a hazaiak elkönyvelhették újabb vereségüket. Ráadásul a közvetlen rivális oroszlányiak megint győztek és ezzel már hatpontosra hízott előnyük az esztergomiakkal szemben.

Budapesten az újabb vereség elkerülése érdekében léptek pályára az egykori bányászváros játékosai, ám a szándékot nem követte tett. A hazaiak ellenben elég korán megszerezték a vezetést, és a félidőben nem változott az eredmény, így a második játékrész egygólos hazai vezetéssel kezdődött. Az 59. percben a dorogiak egyenlítettek, ám örömük mindössze negyedóráig tartott, amikor érkezett az újabb fővárosi találat. 2:1-es veresége után és Szomor-Zsámbék győzelme miatt a dorogiak már a 4. helyüket is elvesztették, és jelenleg ötödikek a tabellán.

Visszatekintő:

NB III., Duna-csoport

Esztergom – Sz.-Zsámbék 0-1 (0-1) Esztergom, 300 néző, vezette: Nikovics.

Esztergomi SC: Czivisz – Szarka (Varga L.), Cserép, Krammer, Baják – Országh, Bulfán (Méhes), Schauker, Nagy M. – Pásztor, Mlaka. Edző: Holdampf Sándor.

Szomor-Zsámbék: Dániel – Pálvölgyi, dr. Joel, Lajtavári, Horváth – Szabó N., Bodó, Burkodi (Tuba), Fekete – Izeli (Kenyeres), Vanicsek (Szabó A.). Edző: Nagy Zsolt. Gólszerző: Kenyeres.

Rojik FC – Dorogi FC 2-1 (1-0) Budapest, 100 néző, vezette: Szoboszlai.

Dorogi FC: Molnár – Gyuró, Farkas, Kriska (Robotka) – Kovács, Kiss (Fürst), Engelbrecht, Csapó, Bedő – Papp A., Merényi. Vezetőedző: Morecz László. Gólszerzők: Farkas, Mrázik, illetve Papp A.

RÖGBI

A Magyar Rögbiszövetség, valamint az Esztergomi Vitézek Rögbi Sportegyesülete május 1-jén nemzetközi rögbi tornát szervez Esztergomban. A nívós versenyen nyolc csapat vesz részt. A négy hazai élcsapat mellett négy angol egyesület vendégszerepel a királyvárosban. A mérkőzések a szigeti Vasas Stadionban és a Kolping pályán zajlanak. A mérkőzések 10 órától kezdődnek.

RÖPLABDA

A hétvégén az ötödik helyért indult harcba az egész évben remekül küzdő dági legénység. Az Extra Liga helyosztójának első összecsapásán Szolnokon léptek pályára a férfiak, és az első szettet azonnal meg is nyerték. A folytatás sajnos nem volt ennyire sikeres, ugyanis a befejezéseknél rendre Oszuskáék maradtak alul, így a hazaiak három nyert szettel fordítottak és megszerezték a győzelmet. A következő összecsapásra Dágon kerül sor, de a vereség ellenére bizakodásra adhat okot régiónk csapatának játéka. A párharc két nyert összecsapásig tart.