Bősi pénz Monacóban?

Pozsony/Bős. A belügyminisztérium speciális nyomozócsoportja eljárást kezdeményez a Váhostav, Hydrostav és az Inpos Kft. (az utóbbinak Binder fia is társtulajdonosa) húsz volt vezetője ellen.

Jozef Šátek, a csoport vezetője megerősítette, ezek a cégek beszállítóként 400 millió koronát meghaladó kárt okoztak. Szavai szerint a nyomozás végső szakaszba került, és a vádemelésre két hónapon belül sor kerülhet.

A bősi vízerőmű atyjának tartott Július Binder rosszindulatú vádaskodásnak tartja Dominik Kocingernek a fiktív számlákkal kapcsolatos állításait. (Hogy a Vízgazdálkodási Beruházóvállalat egykori vezérigazgatója, a Demokratikus Szlovákiáért Mozgalom parlamenti képviselője mit állít, arról a 2. oldalon olvashatnak.) Lehet, hogy Binder megorrolt Kocinerre, tény viszont, hogy 2000 novemberében a földművelésügyi minisztérium ellenőrizte a beruházóvállalat 1995 és 1997 közötti gazdálkodását. A vizsgálat legalább 20 millió koronára szóló fiktív számlákat tárt fel – erősítette meg Anna Majkútová, a tárca szóvivője, hozzátéve, hogy nem átfogó, hanem csak szúrópróbaszerű ellenőrzést végeztek. Az ügyet továbbították az illetékes hatóságoknak, a nyomozás folyamatban van. Miroslav Kanovský, a belügyminisztérium ellenőrzési osztályának illetékese az ügy szövevényességével indokolta a nyomozás lassúságát.

A bősi sikkasztásról szóló hírek meglepetést keltettek Magyarországon. Nemcsók János és Székely László, a Horn-, illetve az Orbán-kormány vízlépcsőbiztosa a hírek hallatán kijelentette: lenyúlt pénzekről soha sem hallottak, ellenben 1997–98-ban többször is voltak műszaki problémák a vízlépcsőnél, nem hivatalos forrásokból úgy tudták, hogy „nem megfelelő” minőségű anyagokat építettek a falakba.

Kocinger azt állította, hogy a fiktív számlákat tereprendezési és tájrehabilitációs munkákra állították ki, tehát olyan munkálatokra, amelyeknek semmi köze az erőmű üzemeltetéséhez. Céget ugyan nem említett, de a Spectrum Marketing társaság nevének hallatán bólintott. Az interneten is hozzáférhető cégjegyzék szerint a társaság székhelye Dunaszerdahely, ám bejegyzett címén csak a Spectrum Reality társaság bérel irodát. A Spectrum neve mindenesetre ismerősen csenghet a helybeliek fülében, hiszen évekig a helyi futballcsapat, a DAC szponzora volt. A cégjegyzék szerint a Spectrum társaságnak, illetve vezetőinek a Slovan sportklubhoz is közük volt. Ugyancsak e forrás alapján nyomon követhető, hogy e társaság vezetője a kilencvenes évek derekán felváltotta állandó pozsonyi lakhelyét monacóira. (gyor)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?