Az olvasás egy kiváló szabadidős tevékenység, mely rengeteg pozitív hozadékkal bír. Csökkenti a stresszt, segít a koncentrációban, fejleszti a képzelőerőt – ez csak néhány az előnyök közül, ám ha a kellemes kikapcsolódás mellett még tanulni is szeretnénk, akkor érdemes a regények mellett néha más témájú köteteket is a kezünkbe venni.
Könyvajánló: 3 olvasmány vállalkozásokról, vállalkozó szelleműeknek

Az alábbi művek a népszerű magyar fejlesztésű szoftver, a sokoldalú MiniCRM vezetőinek kedvenc könyvei, amiket mindenkinek jó szívvel ajánlanak.
Reed Hastings, Erin Meyer: Az a szabály, hogy nincs szabály – A Netflix és a megújulás kultúrája
A Netflix napjaink egyik legismertebb brandje, a streamingszolgáltatást világszerte rengetegen használják a kisgyermekektől a nyugdíjasokig. De azt vajon hányan tudják, hogy a cég eredetileg DVD-k kölcsönzésével kezdett el foglalkozni még 1998-ban?
Az évszámot látva beláthatjuk, hogy a Netflix története akár csúfos bukás is lehetett volna, hiszen a DVD aranykora hamarosan leáldozott, napjainkra pedig szinte teljesen el is tűnt.
Az alapító, Reed Hastings azonban mert nagyot álmodni, és teljesen új alapokra helyezte a vállalata működését. Az ötlet olyannyira sikeres volt, hogy ma már több hasonló streamingszolgáltató cég is működik, de a Netflix továbbra is masszívan uralja a piacot.
A könyvből megismerhetjük a cég vállalati kultúráját, az általuk alkalmazott modellt és azt, hogyan dolgoznak náluk a munkatársak.
Daniel Kahneman: Gyors és lassú gondolkodás
A szerző szerint az emberek kétféle gondolkodási módszert alkalmaznak: a gyors intuitívet és a lassú racionálisat. A társadalom viszont csak a racionális gondolkodást tartja elfogadhatónak, az intuíciókra és az érzelmekre pedig csupán zavaró tényezőként tekint.
A szerző azonban teljesen a fejére állította ezt a nézetet, és pszichológiai kutatások sorával bizonyította be, hogy az agyunk közel sem gondolkodik mindig annyira racionálisan, mint azt hisszük.
A könyv rávilágít arra, hogy e két gondolkodásmód miképp hat egymásra és miért visz sokszor tévútra előítéletekkel és irracionális döntésekkel.
Egerszegi Krisztián: Jövőkép
Végül jöjjön egy olyan könyv, ami félig regény, félig önfejlesztő olvasmány. A főszereplő egy mindenre elszánt, ambiciózus vállalkozó, aki úgy érzi, hogy a feje fölött összecsaptak a hullámok.
Ám egy váratlan találkozás során meglepő ajánlatot kap: betekinthet a jövőjébe, és megnézheti, mi lesz vele és a cégével tizenöt év múlva. Ennek a jövőképnek a gondolata érthetően izgalommal és félelemmel tölti el főhősünket, hiszen lehet, hogy siker vár rá, de mi van akkor, ha csak egy kudarcba fulladt, darabjaira hullott életet lát majd?
A történet egyrészt szórakoztató, hiszen ki ne fantáziált volna már arról, hogy bárcsak lenne egy időgépe? Másrészt azonban remekül rávilágít a vállalkozói lét kihívásaira, buktatóira, hogy mikor és kihez forduljunk segítségért, és milyen lépések vezetnek egy sikeres cég felépítéséhez.
pr
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.