Válogass az állásajánlatok közt!

Ha egy izgalmas hirdetéssel, állásbörze anyaggal találkozunk, és az ismertető azzal zárul, hogy további információkat egy-egy telefonszám felhívásával szerezhetünk: ragadjuk meg az alkalmat.

Ha az adott cégnél szeretnénk gyakorlatot szerezni, vagy éppen állásra vadászunk, egy rövid tájékozódó beszélgetéssel rengeteg bosszúságtól kímélhetjük meg magunkat. Először is: lehetőségünk van arra, hogy pontosítsuk a kiírásra vonatkozó ismereteinket, és jobban meghatározhatjuk, milyen legyen a pályázati anyagunk, mire érdemes hangsúlyt fektetünk az önéletrajz és a kísérőlevél összeállításakor, ha továbbra is pályázni szeretnénk. Emellett a telefonhívással kicsit személyesebbé tettük a jelentkezésünket, a névtelenség homályából legalább egy hang erejéig előtérbe kerülhetünk. A személyes kapcsolat fokozhatja az irántunk érzett szimpátiát, ami megfelelő pályázati anyagokkal alátámasztva jó esélyt jelenthet a követező fordulóra való behívásban. Hiszen ha már beszélünk velük, felvethetjük, hogy személyesen vinnénk be pályázati anyagunkat, és a személyes találkozás a legfontosabb a kölcsönös benyomás kialakításban.

Hogyan keltsünk jó benyomást?

Az is lehetséges, hogy megspórolhatjuk magunknak a teljes erőfeszítést, ha kiderül, a pozíció nem az, amire gondoltunk. Mielőtt a kagylóért nyúlnánk, néhány dolgot át kell gondolnunk. Buta kérdéseket lehetőleg ne tegyünk fel. Ilyenek lehetnek például a pályázat esélyeire vonatkozó próbálkozásaink, vagy a vezetési stílusra, szociális juttatásokra vonatkozó (adott pillanatban nem helytálló) kérdések.

Jobb benyomást kelthetünk, ha a cég jellemzőire, termékeire, piaci helyzetére vonatkozóan teszünk fel kérdéseket, illetve azt próbáljuk megtudni, miért írták ki az adott pozícióra az álláspályázatot. Természetesen, mindazt, ami a hirdetésben, pályázati kiírásban szerepel tilos újrakérdeznünk. Az is kellemetlen lehet, ha a kérdéseinkre a válasz a cég honlapján olvasható. Alaposan tájékozódjunk tehát.

Mennyiért vállaljuk el a munkát?

Egy állásinterjú esetében nyilvánvaló, pénzért kívánunk a cégnél dolgozni. Igyekezzünk hasonló pozíciókban dolgozó ismerősök, barátok segítségével meghatározni, mennyiért tegyük ezt. Egy (majdnem) diplomás embertől elvárják a munkáltatók, legyen tisztában a saját értékével. A piackutatás, kereseti lehetőségek felmérése elengedhetetlen. A pályázati anyagok leadása után több-kevesebb idő eltelik, míg a kiíró jelentkezik. Sok pályázó ott bukik el, hogy nem tud várni arra, hogy keressék. A „megérkezett az anyagom?” kérdés kicsit mesterkéltnek hat, miközben az esélyeinkről szeretnénk puhatolózni. Ilyenkor inkább várjunk türelmesen, tartsuk magunkat mondjuk két hetes időtartamhoz. Az a cég, amelynek fontos a jelentkezője, szeretne vele törődni, két héten belül többnyire jelentkezik. Ha nem, akkor az ügy meglehetősen bizonytalan kimenetűnek tekinthető. (he, f)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?