Tudomány hete a szenci suliban

Másodszor rendezték meg a szenci Szenczi Molnár Albert Alapiskolában a tudomány hetét, melynek fő rendezvénye a regionális természettudományi diákkonferencia volt a Pozsonyi kerület magyar tannyelvű alapiskolái számára.A biológiaismereti diákkonferenciánk célja az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a

Másodszor rendezték meg a szenci Szenczi Molnár Albert Alapiskolában a tudomány hetét, melynek fő rendezvénye a regionális természettudományi diákkonferencia volt a Pozsonyi kerület magyar tannyelvű alapiskolái számára.

A biológiaismereti diákkonferenciánk célja az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a tudományok magyar nyelven való művelésére a Pozsonyi kerület valamennyi magyar tanítási nyelvű alapiskolájában.

A felső tagozatosoknak egy otthon elkészített PowerPoint formátumú előadást kellett készíteniük szabadon választott biológiai témában, amelyet a konferencia bizottsága előtt mutattak be.

A diákkonferencián Gunár Frederika és Ladwein Dániel az emésztőrendszer betegségeiről adott elő, Jakubáč Erik a közönséges szarkával ismertette meg a hallgatóságot, Oravec Dávid pedig a törpenyúltenyésztésről tartott előadást. Porubská Andrea az erdőháti sétáról, Sándor Áron a westernlovaglásról tartott előadást. Straňák Emma Édesek és mostohák című előadásával zárult a konferencia.

A négytagú bizottság elnöke Mészáros Alajos professzor volt, aki szerint nagyon fontosak a hasonló kezdeményezések, mert elősegítik a természettudomány iránti érdeklődés elmélyülését. A bizottság tagjai Dr. Fedorová Janka, Miklós Péter és Hamerlik László mérnök voltak. A bizottság többéves tudományos tapasztalatával, értékes tanácsaival egészítette ki és értékelte diákjaink munkáját, előadását.

Egyelőre a biológiai szekció működik, ám a tervek közt szerepel más szekciók életre hívása is. Az érdekes előadásokat igényesen előkészített videós prezentációk kísérték.

A tanulók ügyesek voltak, ez a gyakorlat sokat megtanít velük, hogyan is kell előkészíteni és lebonyolítani egy tudományos értekezést, illetve előkészületként szolgált a biológiai olimpiához és a TUDOK-hoz. A tudomány hete fizikabemutatóval és paleontológiai előadással egészült ki, továbbá nagy élményt nyújtott a magyar nyelvű mobilplanetárium is.

Párkány Antónia mérnök

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?