Környékünk és gazdasága

Mi, a rozsnyói P. J. Šafárik Gimnázium 3. D osztályának németül tanuló diákjai 2004. június 4-én beküldtük az Ifjúság–Iskola–Gazdaság elnevezésű projektum keretében írt pályázatunkat Németországba.

Mi, a rozsnyói P. J. Šafárik Gimnázium 3. D osztályának németül tanuló diákjai 2004. június 4-én beküldtük az Ifjúság–Iskola–Gazdaság elnevezésű projektum keretében írt pályázatunkat Németországba. Szeretnénk kicsit beavatni a kedves olvasókat, hogy hogyan is készül egy ilyen sok időt és sok utánajárást követelő komoly pályamunka.

A téma adott volt: környékünk és gazdasága. Mivel városunk Szlovákia negyedik legnagyobb munkanélküliséggel sújtott települése (29,56%), elég nehéz volt meglelni témánk tárgyát. Szerencsére segítségünkre volt az Új Szó, amit a projektum elkészítésének ideje alatt (10 hónap) ingyen kaptunk. Figyelemmel kísértük a régiónkról írt cikkeket, követtük a gazdaságról szóló híreket, hogy minél jobban beletanuljunk fortélyaiba. Aztán eldöntöttük, hogy a 2002 januárjában befejezett, hatalmas (3307,7m2) bevásárló- és kulturális központról fogunk írni. Szerintünk nincs kellőképpen kihasználva, pedig erre égető szükség lenne, mivel a város 47,8 millió koronát áldozott a befejezésére, amit az osztrák Kremi banktól felvett nagyobb összegű kölcsönből fizetett ki.

Elkezdődött az információk gyűjtése. Meglátogattuk a helyi könyvtárat és levéltárat, igyekeztünk minél több adatot megszerezni az épület múltjáról. Majd ezt követte a piackutatás; 100 db kérdőívet osztottunk szét különböző korosztályok között. Az eredményekből megtudtuk, hogy nem használják ki kellőképpen az épület adta lehetőségeket. Több szempont szerint vizsgáltuk meg az épületet; meglátogattuk a kulturális és gazdasági részét, elbeszélgettünk a bérlőkkel, s meghallgattuk panaszaikat és javaslataikat. Kérvényeztük a városi hivatalnál az épülettel kapcsolatos gazdasági, szerkezeti, fenntartási témájú iratok kiadatását, amit meg is kaptunk. Aztán mindezt összevetve kiértékeltük és rendszereztük adatainkat. Kerestük az összefüggéseket és megpróbáltunk megoldásokat találni a felvetődő problémákra. Például a költségvetés megírásakor megdöbbenten tapasztaltuk, hogy a kiadások túlhaladják a bevételt. 19 pontban írtuk le javaslatainkat arról, hogy hogyan lehetne odacsalogatni a vásárlókat, hogyan és mire lehetne még kihasználni az épületet. Ezeket megírva és sok melléklettel színesítve adtuk be munkánkat, abban reménykedve, hogy a zsűri pozitív irányba fogja elbírálni.

(A szerzők a rozsnyói P. J. Šafárik Gimnázium 3. D osztályának tanulói.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?