„Kezeink összeérnek, talpaink egymásra lépnek”

A Határtalanul projekt keretében második alkalommal látogattak el a dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolába a budapesti Gourmand Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakközépiskola tanárai és diákjai. A projekt idei témája az összetartozás napjának 5.

A Határtalanul projekt keretében második alkalommal látogattak el a dunaszerdahelyi Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolába a budapesti Gourmand Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakközépiskola tanárai és diákjai. A projekt idei témája az összetartozás napjának 5. évfordulója (június 4.), célja pedig a magyarság összekovácsolása a határokon kívül és belül. Vendégeink május 11-én érkeztek és május 14-én búcsúztak tőlünk. A Gourmand szakközépiskola diákjai és tanárai hétfő délután érkeztek iskolánkba. Mielőtt megérkeztek hozzánk, meglátogatták Komárom városát és nevezetességeit. A vendégiskola tanárait és tanulóit iskolánk aulájában fogadtuk, ahol felelevenítettük a tavalyi közös emlékeket. A későbbiekben könnyűzenei estet szerveztünk, melynek programjában magyar könnyűzenei kvíz és ismerkedési táncest szerepelt. A témakör a hatvanas évek slágerei volt, amelyek napjainkban is megállják a helyüket.

Kedden délelőtt a budapesti diákokkal közösen elkészítettük műsorunkat. Délután „kerítést fontunk” kolbászból, amiben részt vettek a felvidéki és a budapesti diákok és tanárok, a helybeli kisiskolások és a dunaszerdahelyi idősek otthonának lakói is, akikkel az előző években már szívélyes kapcsolatot alakítottunk ki. A közösen elkészített kerítést egy műsorban ünnepélyesen lebontottuk, ezzel is jelezve a nemzetrészek közötti összetartozást és az európai határok elmosódását. A kerítés felépítése és a műsor közös előadása kiváló lehetőséget nyújtott a különböző generációk összefogására, a magyarságtudat erősítésére és a baráti kapcsolatok ápolására, illetve újak kialakítására. Este történelmi városnézésre indultunk vendégeinkkel, diákjaink bemutatták Dunaszerdahely nevezetességeit, majd megkoszorúztuk a Felvidékről kitelepítettek szobrát.

Szerdán reggel ellátogattunk a fővárosba. Megtekintettük a pozsonyi várat, a koronázótemplomot, a Prímási palotát és a belvárost. Az idegenvezető szerepét ismét diákjaink töltötték be. Mindannyian nagyon hasznos ismeretekre tehettünk szert. Visszaérkezésünk előtt ellátogattunk még a bősi vízerőműhöz. Csütörtökön reggel a mielőbbi viszontlátás reményében vettünk búcsút testvériskolánk diákjaitól és tanáraitól.

Nagy Katalin

közgazdász, szaktanár

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?