Jubilál a gútai Művészeti Alapiskola

Pompás gálaműsorral ünnepelte fennállása 50. évfordulóját a gútai Művészeti Alapiskola.A helyi művelődési központ színháztermében tartott ünnepséget Paszmár János, az intézmény igazgatója nyitotta meg, felidézve az iskola múltját.

Pompás gálaműsorral ünnepelte fennállása 50. évfordulóját a gútai Művészeti Alapiskola.

A helyi művelődési központ színháztermében tartott ünnepséget Paszmár János, az intézmény igazgatója nyitotta meg, felidézve az iskola múltját. A gútai művészeti alapiskola 1966-ban alakult mintegy hatvan diákkal, és csak zenei tagozattal. Kezdetben az oktatás több helyszínen zajlott, majd 1971-ben az iskola saját épületet kapott, ahol a mai napig működik. Ekkor további szakokkal, képzőművészettel és táncoktatással bővült az intézmény. A diákok létszáma már elérte a százhatvanat. 1990-ben az iskolához csatolták a szomszédságában megszűnt óvoda épületét, ebben az időszakban a diákok létszáma mintegy háromszázötvenre gyarapodott. Megalakítása óta az iskola több fenntartó irányítása alá tartozott, majd 2002-től Gúta jogalanyisággal rendelkező intézményévé vált. Az eltelt ötven év alatt sok sikeres pedagógus irányított-tanított intézményükben, bizonyára ennek köszönhető, hogy az egykori diákok közül többen művészi pályára léptek. Az ünnepi műsoraikban is volt növendékeik szerepelnek. „Úgy gondolom, hogy ez a kisvárosi iskola maximálisan teljesíti küldetését, amikor az igényeknek megfelelően bekapcsolódik a város kulturális életébe. Fejleszti az ifjú generáció szépérzékét, hogy műértő ifjúságot neveljen a jövő társadalmának” – fogalmazott az igazgató. Horváth Árpád, Gúta polgármestere kiemelte: az intézményből kikerült ifjú művészek nemcsak országosan, hanem a határokon túl is híressé tették a gútai oktatást. A gálaműsorban egykori növendékek léptek fel. A jubileum jegyében ismertebb előadóművészek szórakoztatták a szépszámú közönséget. Fellépett Becse Szabó Ilona operaénekesnő, Tokár István furulyaművész, akit Csizmadia Angelika és Kandik Réka kísért, továbbá Gőgh Zoltán nótaénekes, Nagy István orgonaművész, aki egyben az énekesek zongorakísérője is volt. A Lázók fivérek zongora–hegedű előadása mellett Balogh Rózsa, Andučič Tóth Darina és Keszeli Szabó Márta énekesnők is szórakoztatták a megjelenteket. Izgalmas tánckoreográfiákkal Zuzana Banásová, Varga Dóra és Gőgh Máté örvendeztette meg a közönséget. A kerek évforduló jegyében a művelődési központ Libresso termében a művészeti alapiskola növendékeinek és oktatóinak műveiből nyílt tárlat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?