Gyermekközpontú képességfejlesztés

Komárom. Az Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola pedagógusai rendszeresen részt vesznek a Comenius Pedagógiai Intézet által szervezett tanfolyamokon.

Komárom. Az Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola pedagógusai rendszeresen részt vesznek a Comenius Pedagógiai Intézet által szervezett tanfolyamokon. A 2003-as Nyári Egyetemen ismerkedett meg Csémy Terézia és Szilárd Erika a DIFER – diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszerrel, majd további tanfolyamok sikeres elvégzésével mérési gyakorlatot is szereztek. Ezt a tesztrendszert, amelyet Magyarországon Nagy József, a Szegedi Tudományegyetem professzora és munkatársai fejlesztettek ki, már több magyarországi alapiskolában is sikerrel és eredményesen használnak. Ennek a fejlődésvizsgáló rendszernek a szlovákiai honosítását tűzte ki célul a Comenius Pedagógiai Intézet.

A DIFER a 4–8 éves gyermekek azon képességeinek feltérképezésére és ezen képességek fejlődésének követésére alkalmas, amelyek a gyermekek iskolai tanulásának sikerességét befolyásolják.

Az Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola vezetőségének támogatásával a két pedagógus 2005 szeptemberében az első osztályosok szüleinek körében meghirdette a DIFER-t. A szülők felismerték a képességek mérésében rejlő lehetőségeket, hiszen a DIFER-ről kapott tájékoztató után 94%-uk kérte gyermeke képességeinek felmérését. Az eredményről írásbeli tájékoztatót kap a szülő és a gyermeket tanító pedagógus is. Ezen ismertető alapján a tanító és a szülő is pontos képet kap a gyermek alapkészségeinek fejlettségi szintjéről. Pontosan behatárolhatóvá válnak azok a területek, amelyek fejlesztésével a gyermek iskolai munkája kudarcmentesebbé, hatékonyabbá, sikeresebbé válhat. Az egyénre szabott fejlesztőmunka sikerét az első osztály végén megismételt mérés mutatja majd meg. Bízunk benne, hogy a DIFER fejlődésvizsgáló tesztrendszer alkalmazásával a szlovákiai magyar tannyelvű alapiskolák között elsőként egy olyan lehetőséget kínáltunk fel az alsó tagozatos gyermekek szüleinek, amellyel gyermekük iskolai tanulása sikeresebbé válhat. (szier)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?