Gyakorlat teszi a mestert

November végén a dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskola gazdasági informatika szakos végzős diákjai izgatottan készültek az érettségi előtti nagy megmérettetésre: a szakgyakorlaton elsajátított tudás és ismeretek bemutatására.A tanulók ősszel egy hónapos szakmai gyakorlaton vettek részt a kö

November végén a dunaszerdahelyi Szabó Gyula 21 Szakközépiskola gazdasági informatika szakos végzős diákjai izgatottan készültek az érettségi előtti nagy megmérettetésre: a szakgyakorlaton elsajátított tudás és ismeretek bemutatására.

A tanulók ősszel egy hónapos szakmai gyakorlaton vettek részt a környék vállalataiban, intézményeiben. Ezúton is köszönjük mindazoknak a vállalkozóknak és a községi hivatalok alkalmazottainak, hogy fogadták és felügyelték diákjainkat, valamint tevékenységüket mindvégig hasznos tanácsokkal segítették.

A tanulók számára újszerű helyzet alakult ki: az iskola helyett egy hónapig reggelente munkába kellett indulni. A feladatok is sokrétűek voltak: meg kellett ismerkedniük a választott cég, hivatal tevékenységi körével, szervezeti felépítésével, az alkalmazott könyvelési módszerekkel, bérezéssel, a vállalatnál használt szoftverek és hardvereszközök kezelésével, az adminisztrációs, raktározási, logisztikai folyamatokkal.

Egy hónap múlva a munkahelyet ismét az iskolapadok váltották fel, ahol a diákoknak a multimédiaórákon az elsajátított ismeretek alapján egy félórás bemutatót kellett összeállítaniuk a saját szakgyakorlatukról. Laptopok, az internet, az irodai programcsomag és egyéb felhő-alapú alkalmazások segítségével készültek a prezentációk, melyeket a diákok korszerű technikai eszközök segítségével kivetítőn figyelve, vezetéknélküli bemutatóeszközt használva előre ki is próbálhattak.

A befektetett munkának végül meg is lett a gyümölcse. November végén minden végzős diák félórás prezentáció alatt mutathatta be iskolatársainak és a tanári karnak, hogyan képes önállóan, a lényeget összefoglalva technikai eszközök támogatásával előadni, ismereteit bemutatni, a vitában felmerülő kérdésekre megfelelően reagálni. A prezentációk nagyon szépen sikerültek, mind a tanulók, mind a tanárok nagy megelégedésére. Bízunk abban, hogy a gyakorlat és az elméleti tudás ilyen jellegű összekapcsolásával a diákjaink mind a szóbeli kommunikáció, mind az előadóképesség terén olyan tapasztalatokat szereztek, melyeket eredményesen tudnak hasznosítani az érettségin és később a munkahelyüken is.

Magyarics Mónika

informatikatanár

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?