Az életmentő üzenet

Rövid szöveges üzenet. Napjaink egyik legkedveltebb kommunkiációs formája. Az idősebbek eleinte rosszallóan mérték végig a mobiltelefonjukat elszántan nyomkodó fiatalokat, ám csakhamar ők is elsajátították az sms-ezés egyszerű fortélyait.

Az sms kétségtelenül sok előnnyel bír a telefonálással szemben. Az egyik lényeges szempont, hogy jóval olcsóbb, mint a hosszas beszélgetések. Sokkal gazdaságosabb tehát sms-ben megérdeklődni barátnőnktől, készül-e az esti buliba, mint telefonon tenni ugyanezt, akkor ugyanis nehezen tudjuk elejét venni az olyan hosszadalmas, de sok esetben felesleges eszmecseréknek, hogy bizonyos illetőnek vajon kék vagy lila öltözékben tetszünk-e meg jobban. (Az ilyen csevej főleg abban az esetben bizonyul feleslegesnek, ha az a bizonyos illető végül nem is teszi tiszteletét a bulin.)

További előnye a rövid szöveges üzeneteknek, hogy nem olyan tolakodóak, mint a táskában kitartóan Bach Magyar táncainak dallamát játszó telefon. Az sms-re ráérünk akkor válaszolni, ha azt a körülmények lehetővé teszik. Mi több, az sms akkor is célba ér, ha a küldés pillanatában a vevő fél éppen ki van kapcsolva. ĺgy nem kell a rögzítővel beszélnünk, vagy a kedves géphangot hallgatnunk, hogy próbálkozzunk később.

Na de az ifjúság nem lenne ifjúság, ha ezeken a mindenki számára nyilvánvaló előnyökön kívül nem fedezne fel az sms-ezésben további, csak diákok számára hasznosítható pozitívumokat! „Esemest“ küldeni és fogadni ugyanis teljesen hangtalanul is lehet, s ha az ember mondjuk iskolában elég meszsze ül a tanári padtól, elviselhetőbbé teheti az unalmas órákat néhány üzenetváltással. Más kérdés, hogy mit gondol erről a tanerő.

De nemcsak ilyen játékos unaloműzésre lehet felhasználni a mobiltelefonokat! Vészhelyzetben is megmentheti a diák életét egy sms. Na nem az esőerdőben kannibálok fogságába esett diákokét, persze, lehet, hogy ott is hasznos lehet a mobil, de most nem erre gondolunk. Hanem sokkal rémisztőbb vészhelyzetre, amiből még kevesebb a kiút, mint az emberevő vademberek fazékjából. A vizsgára!

Szerencsére, akkor is van megoldás, ha a kihúzott kérdésről halvány lila gőzünk sincs, feltéve, ha a tanár elég óvatlan ahhoz, hogy ne kobozza el a maroktelefonokat mindjárt a helyiségbe lépésünk után. Elég egy rövid szöveges üzenet kint tartózkodó társunknak, aki a jegyzetekből kikeresi a helyes válaszokat...

Hát igen, ez nem épp a legsportszerűbb megoldás, de mint tudjuk, a cél szentesíti az eszközt. S az is elismerésre méltó, ha valaki 150 karakterben képes összefoglalni egy tételt, amiről legalább negyedórát kellene beszélni, s az sem mindennapi teljesítmény, ha ennek a 150 karakternek az alapján valaki tényleg képes egy negyedóráig szóval tartani a tanárt.

Láthatjuk tehát, hogy az sms-ek kihasználási lehetősége korlátlan. Az egyszerű információ-továbbításnál jóval több rejlik benne. Életmentő vagy unaloműző is lehet, pedig tulajdonképpen nem más, csak egy rövid szöveges üzenet...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?