Apró törvények, melyek a hétköznapokat segítik

Dunaszerdahely. Drámapedagógiai előadást tartottak december közepén a helyi városi művelődési központban. Három órás foglalkozás zajlott 5-6. osztályos gyerekeknek a budapesti Kerekasztal Színházi-Nevelési Központ jóvoltából, akik összesen hat ilyen előadást tartanak, Komáromban, Dunaszerdahelyen és Nyárasdon.

Dunaszerdahely. Drámapedagógiai előadást tartottak december közepén a helyi városi művelődési központban. Három órás foglalkozás zajlott 5-6. osztályos gyerekeknek a budapesti Kerekasztal Színházi-Nevelési Központ jóvoltából, akik összesen hat ilyen előadást tartanak, Komáromban, Dunaszerdahelyen és Nyárasdon.

A gyerekek a helyi Szabó Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskolából jöttek pedagógusaikkal, s vettek részt a foglalkozáson. A társulat két indián mesét játszott el nekik színházi előadásban, majd a meséhez kapcsolódóan játszottak a gyerekekkel együtt. Az első történet főszereplője Szarvas Szív, aki miután meghal a kedvese, elindul utána a holtak országába, s megtapasztalja, hogy oda csak az juthat, akinek több a jó cselekedete, mint a rossz. Az előadás címe Kő Kenu, ezzel a hajóval utaznak át a holtak szigetére, s akinek sok a bűne, annak kő formájában a bűnei lehullanak a kenu aljába. A gyerekek végül közösen találják ki, hogy milyen törvényeket, vagy szabályokat kell betartaniuk ahhoz, hogy a kenujukba minél kevesebb kő legyen. Három csoportra osztották a közösséget, s mindenki a saját csapatában alkotott törvényeket.

A Kerekasztal Társulat 1993-ban alakult, jelenleg hat állandó tagjuk van, és sajátosságuk, hogy minden nap más osztállyal foglalkoznak úgy, hogy semmilyen információjuk nincs az adott osztályról. Életkortól függően választanak mesét, az előadásaik is kisszínházi jellegűek. Fő céljuk, hogy olyan problémákat vessenek fel az ilyen foglalkozásokon, amelyek az adott korcsoportot érintik. Ezeket a problémákat minden szemszögből körüljárják, és nemcsak szavakban beszélik meg, hanem játékban ki is próbálják őket. Az előadás-sorozat a Magyar Drámapedagógiai Társaság indítványával és anyagi támogatásával jöhetett létre. Az előadások helyi szervezője, Jarábik Gabriella, a pozsonyi Kisebbségi Kultúrák Múzeumának igazgatónője, Komáromban Jókai Tibor, a Szlovák Pedagógusok Szövetségének vezetőségi tagja.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?