A tudomány bűvkörében

A Diákhálózat a révkomáromi Selye János Egyetem Hallgatói Önkormányzatával és az Agora irodával közösen május 20-án és 21-én megszervezi az I. Felvidéki Tudományos Diákköri Konferenciát. A rendezvény fő szervezőjével, a Diákhálózat oktatásügyi alelnökével, Hodosy Szabolccsal beszélgettünk.

Honnan jött az ötlet, hogy egy ilyen tudományos diákköri konferenciát szervezzetek a hazai egyetemisták számára?

A Diákhálózat tervei közt már régóta szerepelt egy országos tudományos diákköri konferencia megszervezése. Sajnos a múltban csak a nyitrai és a pozsonyi magyar tanszékek között kerülhetett ilyen jellegű szakmai versenyre sor. Az idén viszont sikerült közösen a komáromi Hallgatói Önkormányzattal és az Agora irodával megteremteni a TDK szakmai és anyagi feltételeit is. A maga nemében rendhagyó próbálkozásról van szó, egyrészt lehetőséget szeretnénk teremteni az egyetemista és főiskolás diákoknak, hogy bemutathassák dolgozataikat – publikálási lehetőséget biztosítsunk, másrészt ösztökélni őket ilyen jellegű tevékenységre – anyanyelvi művelésére nem utolsó sorban értékes díjakkal is. Szeretnénk ezt a rendezvényt valamilyen formában állandósítani, rendszeresíteni.

Milyen feltételeknek kell megfelelnie annak az egyetemistának, aki részt szeretne venni ezen a szakmai megmérettetésen?

Valójában kétfajta követelményről beszélhetünk. Formai- és tartalmiról. Ami a dolgozatok formáját illeti, legkevesebb 15 oldalasnak kell lennie, s 2 bekötött vagy befűzött példányban kell benyújtani, mellékelve CD-n is. Pontosabb formai feltételek (az oldal mérete, karakterek száma) a pályázati kiírásban olvashatók, melyek letölthetők a www.hok.sk, www.diakhalozat. sk és a www.agorairoda.net inter-netes honlapokról. A pályamunkák tartalmi értékelését 2, az adott szakterületet képviselő lektor végzi majd, illetve a szóbeli fordulóban a szekciónként felálló zsűri.

Milyen témakörökkel nevezhetnek a hallgatók?

A témakörök megfogalmazásakor igyekeztünk felölelni minden lehetséges szakterületet, így került sor 4 szekció kialakítására, melyek konkrétan: társadalomtudományi – közgazdaságtudományi, természettudományi, műszaki – informatikai, művészetek – humán (bölcsész) tudományi. Ez a felosztás egy kiindulópont, ugyanis mint már említettem, első alkalommal szervezzük meg a TDK-t, tehát nem nagyon volt módunk felmérni azt, milyen témájú dolgozatok érkeznek majd. Ennek okán fenntartottuk a jogot arra, hogy interdiszciplináris alszekciókat alakítsunk ki már a beérkezett pályamunkák függvényében.

Akik csak most szereztek tudomást a rendezvényről, jelentkezhetnek még a TDK-ra?

Két határidőt jelöltünk meg. Az első a jelentkezés határideje, ami március 15. Ez azt jelenti, eddig kell postázni a kitöltött nevezési lapot, mellékelve a bemutatásra szánt dolgozat magyar és angol vagy német nyelvű összefoglalóját/kivonatát a hallgató/pályázó konzulensének ajánlásával. A másik időpont egy hónappal későbbi, azaz április 15., ameddig a kész pályamunkákat kell elküldeni az előírt formában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?