A természetes természetfölötti

Ha a fakír szót meghalljuk, legtöbbünknek India jut róla eszébe. Nem véletlenül. Indiában a szent emberek bizonyos csoportját általában fakírnak vagy aszkétának nevezik. Ők azok, akik koldulásból élnek, és állítólag alkalmasak különféle mágikus, illetve természetfeletti, csodatevő mutatványra.

Ha a fakír szót meghalljuk, legtöbbünknek India jut róla eszébe. Nem véletlenül. Indiában a szent emberek bizonyos csoportját általában fakírnak vagy aszkétának nevezik. Ők azok, akik koldulásból élnek, és állítólag alkalmasak különféle mágikus, illetve természetfeletti, csodatevő mutatványra. Ezek közül sok ügyes, jól megtervezett trükk, mutatós kelléktár felhasználásával. Néhány azonban valóban látványos remeklés, úgymint fekvés szögekkel kivert ágyon, izzó parázson mezítláb gyaloglás, vagy az élve eltemetés is ebbe a sorba tartozik. Ez utóbbi esetén a fakír halálszerű mély álomba tudja ejteni magát, úgyhogy teste teljesen merevvé és érzéketlenné válik, se légzőszervei nem működnek, se a pulzusát nem lehet kitapintani. Az embert eltemethetik és feltámaszthatják napok, hetek vagy hónapok múlva, ahogyan azt a jógi önmagának vagy másnak megparancsolja. Ezek az emberek nemcsak magukon képesek gyakorolni szellemi erejük óriási hatását, hanem kivetíteni is képesek azokat más élőlényekre, de élettelen dolgokat is befolyásolni tudnak. Mindezen mutatványok végrehajtásához szükséges, hogy a jógi a különféle jógagyakorlatokban igen magas szinten legyen. Ehhez uralnia kell a légzését, és meditáció segítségével olyan transzállapotba kell kerülnie, amelyben teljesen el tudja fojtani testének normális fizikai reakcióit.

A szellem hat a testre, a test hat a szellemre. Ezt a bölcsességet egyszerűen megtapasztalhatjátok magatokon is. Amikor például félsz, a tested összehúzódik, merevebbek lesznek a mozdulataid, felgyorsul vagy elakad a légzésed, megváltozik a szemmozgásod. Ha mindezeket akaratlagosan hívod elő, vagyis összehúzod magad stb., egyszer csak előjön a félelem érzése. Ha egyenesen tartjuk magunkat, nemcsak állás és járás közben, de ülés közben is, és mélyeket lélegzünk, energikusnak, ugyanakkor nyugodtnak érezhetjük magunkat. Ha erősen hajlott testtel ülünk vagy állunk, tüdőnk és gyomrunk összenyomódik, nehezen lélegzünk, s így negatív gondolatok uralhatnak minket. A lélegzés tudománya sok évszázados, és a fakírok szerint az az ember, aki a törvényeit teljesen ismeri, az a természet erőit uralni képes. (sn)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?