Amikor az ember hosszú ideig csak álmodozik mindenféle finomságról, és egyszer végre odakerül egy ételtol-italtól roskadozó asztal mellé, nem is tudja, mihez nyúljon eloször. Ugye ismeros ez az érzés? Meglehet, hogy össze-vissza eszik mindenfélét, és aztán kiderül a végén, hogy az egészet nem is élvezte.
A BOSÉG ZAVARÁBAN
Talán így vagyunk jó néhányan mi is, itt, ezen az egyetemen egymással, fiúk és lányok egyaránt. A lényeg az, hogy nem vagyunk egyedül sem, itt sem máshol, a problémáink ugyanazok, kezdve az óralátogatás nehézségeitol a vizsgákon át egészen a magánéleti problémákig. Mégis, csak elvétve akad egy-egy pár, akikrol látszik, hogy szeretik egymást és élvezik egymás társaságát. Miért van ez?
Talán azért, mert mindannyian csak a saját problémáinkon keresztül látjuk a világot, s valljuk be: sokszor még egymást is. Az ellenkezo nem csak egy eszköz a saját igényeink kielégítésére. Megismerni egymást, beszélgetni egymással lassan már nem is érdemes, mert e mögött ott van leplezve vagy leplezetlenül egy szándék, amit lehet önzésnek is nevezni. A szándék, amely közelebb nem visz bennünket egymáshoz, csak a távolságot növeli.
Csak egyszer gondolkodjunk el azon, hogy mi az, ami a másiknak fontos! Ez persze önmagában nagyon egyszerunek tunik, mégsem az. Mert kinek mi a fontos? Mindenkinek mást jelent a boldogság. azlések és pofonok..., de azért feladni nem szabad! A boldogság igénye viszont mindenkiben egy és ugyanaz. Errol az egyetemes emberi szükségletrol már az ókori bölcsek is így fogalmaztak: boldoggá tenni magad csak úgy tudod, ha másokat boldoggá teszel, s ha mindemellett engeded másoknak is, hogy téged boldoggá tegyenek. (Molnár Andor)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.