Minden szülő a legjobbat sze-retné a gyermekének, és ha biztosak akarunk lenni benne, hogy csemeténk számára megfelelő szabadidős tevé-kenységet biztosítunk, mielőtt beíratjuk és kifizetjük a tan-díjat, tanácsos megválaszolni néhány kérdést.Először is: a kiválasztott szakkör megfelel a gyerek érdekl
Tippek és szempontok
Minden szülő a legjobbat sze-retné a gyermekének, és ha biztosak akarunk lenni benne, hogy csemeténk számára megfelelő szabadidős tevé-kenységet biztosítunk, mielőtt beíratjuk és kifizetjük a tan-díjat, tanácsos megválaszolni néhány kérdést.
Először is: a kiválasztott szakkör megfelel a gyerek érdeklődési körének? Lehet olyan érzésünk, hogy minden pici egyfolytában mozogni, szaladgálni, ugrálni akar, ennek ellenére nem kell mindenkit azonnal sportra adni. A fontos, hogy a gyereket érdekelje az adott tevékenység, ne kényszerítsünk rá semmit, örömmel járjon oda! Ne a saját álmainkat akarjuk megvalósítani!
Ugyancsak fontos szempont, hogy a szakkör közel legyen – vagy közvetlenül az iskola épületében, vagy közel hozzá, esetleg a lakhely közelében, biztonságos környéken, s jól megközelíthető legyen. Győződjünk meg róla, milyen körülmények között zajlik a tevékenység, milyenek a helyiségek, mennyire modern felszerelést használnak, az épületből bárki bármikor szabadon ki-be járkálhat, van-e portás stb.
Derítsünk ki minél több információt a szakkör szervezőiről: milyenek a tapasztalataik, van-e gyakorlatuk, megfelelően képzettek-e, tudnak-e különböző korú gyerekekkel bánni, hányan vannak egy csoportban stb. Számos klubnak van honlapja, a szülőktől is lehet referenciákat kérni, ezenkívül az eduworld.sk portálon megtalálható az országban megszervezett különböző gyerektevékenységek adatbázisa, mely tartalmazza a szülők értékelését is.
Sokak számára az egyik legfontosabb szempont, hogy az adott tevékenység mennyibe kerül, hogy a tandíjat egy összegben kell-e kifizetni, vagy hetente, havonta, illetve a tandíjon kívül milyen segédeszközöket kell vásárolni.
Ha a kiválasztott szakkörre van is pénz a családi költségvetésben, nem biztos, hogy belefér a „családi órarendbe” – nincs, aki odakísérje a gyereket, s egyedül még nem mehet. Ilyen esetben segítséget lehet kérni a családtól, barátoktól, vagy fel lehet fogadni kisebb órabérért egy nagyobb diákot. (sza)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.