Vasárnap zárva maradt, ma kinyílt a gólzsák

ETO-meccs
Budapest |

Javítani tudott az ETO csapata az NB II hétközi fordulójában, simán nyert a fővárosban az újonc ellen. A győri edző szerint a letámadás hozta meg a sikert, s még maradt néhány gól a csapatban. Az ETO hatodik, folytatás vasárnap Győrben az ötödik helyen álló Szeged ellen.

III. Kerületi TVE-ETO FC Győr 0-3 (0-1)

ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. – Vernes (Berki, 59.), Bagi I., Toma Gy., Vitális – Bacsa (Priskin, 68.), Óvári (Erdei M., 80.)

Gólszerző: Vernes (11-esből, 0–1) a 3., Bacsa (0–2) a 47., Erdei G. (öngól, 0–3) a 64. percben

A 3. percben Óvári verte meg védőjét, aki csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatoson belül. A játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott, a megítélt büntetőt Vernes magabiztosan a léc alá bombázta 0-1.

A 47. percben Vernes beadása Bacsa fejét találta meg, aki a kapus lábai között bólintott a hálóba 0-2.

A 64. percben Berki futott el a jobb oldalon, középre adásába Erdei ért bele szerencsétlenül, a hazaiak védőjéről a hálóba került a labda 0-3.

Klausz László: - Sikeres mérkőzésen vagyunk túl, ahol játékrendszert váltottunk, magasabbra helyeztük a presszinget, ezáltal nem is tudtak kialakítani helyzeteket, távol tudtuk tartani őket a kapunktól. Nagy öröm, hogy sok helyzetet tudtunk kialakítani, amiből hármat értékesítettünk, ezáltal megnyertük a mérkőzést.