Fájdalmas ETO-vereség, nyolcat rúgott az Óvár

labdarúgás

Az NB II-ben megszakadt az ETO jó sorozata, a volt győri Gránicz Patrik góljával a Békéscsaba elvitte mindhárom pontot Győrből. Bár vereségre állt, nyolc góllal válaszolt ellenfelének a listavezető Mosonmagyaróvár az NB III-ban.

Az élmezőny megint távolodóban, kikapott Kluasz László csapata.

ETO-Békéscsaba 0-1 (0-0)

WKW ETO FC Győr: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Bagi (Kulcsár 77’), Fodor, Vincze Á., Toma, Tuboly, Berki (Szimcso 62’), Bacsa (Priskin 62’), Óvári.

A 73. percben a két perccel korábban pályára lépő Gránicz elé került a labda a bal oldalon, aki középre cselezte magát, majd kilőtte a hosszút 0-1.

Klausz László: - Abszolút nem tetszett a mérkőzés, de az az igazság, hogy a hét elején, amikor a játékosok visszatértek a válogatott szünetről, éreztem rajtuk, hogy egy kicsit tompábbak, és ez sajnos a mérkőzésen is megmutatkozott, mert nem éreztem azt az akarást, hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Párharcokban alul maradtunk, talán megelégedtünk magunkkal, hogy három meccset nyertünk, holott végig erről beszéltünk, hogy ugyanaz a csapat vagyunk, ugyanúgy kell mennünk tovább. A 60. perc környékéig azt a játékot játszottuk, amivel eddig sikeresek voltunk, de nem volt meg az az átütőerő a támadásokban, az a frissesség, amivel eljutottunk volna a kapuig. Utána váltottunk, egy ki-ki mérkőzés alakult ki, ahol várható volt, hogy amelyik csapat előbb gólt szerez, az meg is nyeri a mérkőzést.

Az NB III-ban:

Tatabánya-Gyirmót II 2-1 (2-1)

Gyirmót FC Győr II.: Ivancsics – Major, Wágenhoffer, Csörgő, Széles A. – Vogyicska, Nagy K., Ominger – Mayer M., Mayer Á., Somogyi-Bakos I

Gólszerző: Mayer M.

Bár a vendégek szereztek vezetést, a hazaiak már Klausz góljaival megfordították a meccset.

Balatonfüred-Mosonmagyaróvár 1-8 (1-4)

Gólszerzők: Debreceni (2), Szalka (2), Jasarevic, Végh, Boros, Czingráber

A hazaiak szereztek vezetést, de a listavezető vendégek már az első félidőben néggyel válaszoltak. Utána már csak a gólkülönbség volt a kérdés. A belső védőként szereplő Debreceni már 12 gólnál jár a bajnokságban.