A héten 5 kuvikodú került ki a tóközi rétekre, amiket még a nyári madarásztáborban készítettek a gyerekek. Fotók: Bodor Ádám
Bagolymentők a tóközi réteken
A legeltetés visszaszorulása a faj táplálék bázisát csökkenti, míg az öreg odvas fák kivágása és a régi romos házak, csűrök felújítása vagy elbontása a kuvik fészkelő helyeit szünteti meg. A kisalföldi madárvédők most egy speciális odúval, megfelelő helyre kitéve segítik a faj megtelepedését: már több mint 15 költőhely várja a baglyokat.
Az elmúlt néhány évben kezdtünk el komolyabban foglalkozni a fokozottan védett kuvik védelmével a működési területünkön – jelezte közösségi oldalán a Magyar Madártani Egyesület Kisalföldi Csoportja. Ez a kisméretű bagolyfaj kötődik az ember alkotta kultúrtájhoz, az állattartáshoz. Ennek a megváltozása a kuvik állományára is hatással van.
A legeltetés visszaszorulása a faj táplálék bázisát csökkenti, míg az öreg odvas fák kivágása és a régi romos házak, csűrök felújítása vagy elbontása a kuvik fészkelő helyeit szünteti meg.
Egy speciális odúval, megfelelő helyre kitéve, segíthetjük a faj megtelepedését.
A héten 5 kuvikodú került ki a tóközi rétekre, amiket még a nyári madarásztáborban készítettek a gyerekek. Ezekkel együtt már több mint 15 költőhely várja a baglyokat” – írták.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.