Lehagytuk Magyarországot és Csehországot

Lausanne. A lausanne-i IMD vezetőképző és gazdaságkutató intézet legfrissebb versenyképességi világranglistáján Szlovákia előretört, mégpedig a tavalyi 46. helyről a 40-re, s ezzel maga mögött hagyta többek között a 34. helyről a 42-re esett Magyarországot, valamint a 43. Csehországot.

Lausanne. A lausanne-i IMD vezetőképző és gazdaságkutató intézet legfrissebb versenyképességi világranglistáján Szlovákia előretört, mégpedig a tavalyi 46. helyről a 40-re, s ezzel maga mögött hagyta többek között a 34. helyről a 42-re esett Magyarországot, valamint a 43. Csehországot. Az intézet a világ 60 országát értékelte ki, mégpedig 323 kritérium alapján. Az EU-hoz most csatlakozott országok között ez a második legjobb helyezés a listán. Pozsony előretörése a radikális gazdasági reformoknak és az adóharmonizációnak köszönhető. Magyarország versenyképessége viszont drámaian csökkent az elmúlt négy évben, hiszen 4 év alatt 15 pozícióval rontott a helyezésén. Az Egyesült Államok kínálja a legjobb gazdasági környezetet, az európai államok pedig folyamatosan gyengülnek a világ többi részéhez képest.

A kutatás figyelembe veszi a gazdasági teljesítményt, az állami és üzleti környezetet illetve az infrastruktúra fejlettségét. Mindent összevetve Magyarországnak, de Európának is kemény kritikát jelenthet a legújabb tájékoztató. A kelet-európai régióból Észtország áll a legelőkelőbb, harmincegyedik helyen, őket követik a szlovákok negyvenedik helyezésükkel, majd a Magyarország és Csehország után Románia következik az ötvennegyedik helyen. Lengyelország az ötvenhetedik, a listát pedig egy dél-amerikai állam, Venezuela zárja. A világ legversenyképesebb gazdasága az IMD szerint hagyományosan az Egyesült Államok. Közvetlenül utána Szingapúr, Kanada és Ausztrália következik, Dánia az első, európai kontinensen található ország a hetedik, ĺrország a tizedik, Németország a huszonegyedik. Nagy-Britannia a huszonkettedik, Franciaország a harmincadik. Érdekes, hogy miközben az Európai Unió egyik fő célkitűzése, a lisszaboni program célja, hogy a közösség 2010-re a világ legversenyképesebb régiójává váljon, addig az IMD jelentése arról számol be, hogy az európai államoknak egy-két kivételtől eltekintve folyamatosan romlott a versenyképessége az elmúlt négy évben. Ezzel szemben a távol-keleti régió folyamatosan erősödött 2000 óta. (I, t)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?