Washington. Számtalan kérdésre vajmi kevés feltáró jellegű válasz hangzott el Washingtonban, az Enron-ügyet vizsgáló kongresszusi bizottságok meghallgatásain.
Felelőtlen gazdálkodás
Washington. Számtalan kérdésre vajmi kevés feltáró jellegű válasz hangzott el Washingtonban, az Enron-ügyet vizsgáló kongresszusi bizottságok meghallgatásain. A texasi energia-nagykereskedelmi vállalat decemberben jelentett csődöt, és ezzel nem csupán az eddigi legnagyobb volumenű amerikai vállalati bukás kétes értékű rekordját állította fel, hanem értéktelenné vált azoknak a sokáig mit sem sejtő alkalmazottaknak a nyugdíjcélú megtakarítása is, akik Enron-részvényekkel remélték biztosítani öreg napjaikat. A vállalat vezetői azonban, akik tudták, hogy elképesztően felelőtlen gazdálkodásuk következményeit egy ponton túl már nem lehet a szőnyeg alá söpörni, időben, még jó pénzért túladtak vállalati részvényeiken. Az Enron bőkezű kampánytámogatója volt mindkét nagy amerikai politikai pártnak, de főként a republikánusoknak. A kongresszusi vizsgálódások során ebből következően a demokraták azt kívánják elsősorban firtatni, játszott-e valamilyen szerepet az ügyben George Bush Fehér Háza, a republikánusok pedig inkább arra kíváncsiak, nem találnak-e valamilyen kimutatható jogszerűtlenséget az Enron magatartásában még a 2000-es elnökválasztás előtti időszakból.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.