<foto>20_1.jpg.. .. ..left</foto>Mondják, hogy egy épület néha tulajdonosának lelkét tükrözi. Az új nagymegyeri fedett fürdő méltán lehet a városka lakóinak büszkesége. Impozáns, esztétikus külseje és tágas, világos, minden igényt és kényelmet kielégítő belseje csodálatos harmóniával il-leszkedik környezetébe.
Egész évben szezon
Antal Péter, a városi önkormányzat által létrehozott és működtetett Termál Kft. ügyvezető igazgatója az épület megnyitása – szeptember negyedike – óta szinte ki sem látszik a munkából.
– A nyitást követő néhány nap elteltével csaknem teljes gőzzel üzemel a fedett fürdő. Napi 3-400 vendég fordul meg itt. Megmondom őszintén, hogy ekkora érdeklődésre nem számítottunk. Még el sem kezdtük a fürdő reklámozását, de már széles körben ismernek és felkeresnek bennünket.
A fürdő maximális kapacitása 300 ember, vagyis egyszerre ennyien tudnak kényelmesen, megfelelő körülmények között üdülni, pihenni, szórakozni, sportolni a Corvin Mátyás rekreációs központban, amely naponta reggel kilenctől este kilencig áll a vendégek szolgálatában. A fürdőépülethez tartozik a 300 négyzetméter vízfelületű és 1,3 méter mély medence, a pezsgőfürdő, a gyermekmedence, a szauna, a fitnesz- és masszázsterem és a bár. A távlati tervek közt szerepel még egy gyógytornára és biotron lámpával való kezelésre alkalmas helyiség berendezése is. A termálvíz hőmérséklete állandóan 28–32 Celsius-fok között van. Mivel a feszített víztükrű medencének kitűnő szűrőberendezése van, a tisztításához elég 2-3 havonta egyszer leengedni a medence vizét.
A bővizű, 67 és 54 Celsius-fokos termálvízforrások Nagymegyer természeti kincsei. A városnak 1974-től működő strandja és fedett uszodája van, amelyet jelenleg egy vállalkozó bérel. A város idegenforgalma nagy mértékben függ a fürdő szolgáltatásaitól. Az új, fedett rekreációs komplexum a más városokból, országokból érkező vendégek igényeit is kielégíti, hiszen eddig mindössze két-három nyári hónapra összpontosult a fürdőszezon, ám ezentúl egész évben lehet élvezhető a nagymegyeri termálvíz áldásos hatása.
Az épület 12 hónap alatt készült el a dunaszerdahelyi Ambrus Csaba tervei alapján, a Techno Line cég kivitelezésében. Nagymegyer városa 33 millió koronát fektetett be idegenforgalma fellendítésébe, amelynek eredménye ez a csodaszép, impozáns épület.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.