Az amerikaiak harmada ellen folyik tartozásbehajtás

Washington |

<p>A washingtoni Urban Institute kutatóintézet 2013-as adatain alapuló felmérése szerint az amerikai lakosok 35,1 százalékának van olyan megfizetetlen adóssága, amely miatt már feljelentették őket tartozásbehajtó cégeknél.</p>

Caroline Ratcliffe, az Urban Institute vezető munkatársa szerint "nagyjából minden harmadik embernek, akik mellett elhaladunk az utcán, van behajtás alatt álló tartozása." Ratcliffe szerint a tartozások döntőek lehetnek, hogy valaki kap-e munkát, vagy tud-e bérelni lakást. Az adataik szerint az egy főre eső behajtatlan tartozás összege 5178 dollár.

Az emberek elmaradhatnak jelzáloguk törlesztésével, az autóvásárláskor felvett hitelek, vagy a diákhitelük visszafizetésével, de Caroline Ratcliffe szerint akár meg nem fizetett konditerem tagdíjak vagy mobiltelefonos számlák is kerülhetnek behajtócéghez.

Az adatok szerint a hitelkártyák használatában nőtt az amerikaiak fegyelmezettsége. Csupán a hitelkártya tulajdonosok 2,44 százalékának volt 30 napnál régebb ideje fennálló tartozása, kevesebb, mint az elmúlt 15 év 3,82 százalékos átlagos aránya.

Különbségek figyelhetők meg az Egyesült Államokban a különböző országrészek között. Sokkal több a késedelmes tartozás az ország déli és nyugati felében. Dallasban a lakosok 44,3 százaléka, Houstonban a 43,7 százaléka szerepel valamelyik tartozásbehajtó adatbázisában.

Caroline Ratcliffe szerint a stagnáló jövedelmek nagy szerepet játszanak abban, hogy egyes helyeken nehézségeket okoz a tartozások törlesztése. Az amerikai munkaügyi minisztérium adatai szerint a bérek növekedése alig tudta tartani az ütemet az inflációval a felmérést megelőző öt évben.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve egyik tagintézményének idei külön tanulmánya szerint Amerikában 140 ezer ember foglalkozik tartozásbehajtással, akik évente 50 milliárd dollárnyi késedelmes tartozás megfizetését érik el.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?