Nem a betegséget, hanem a beteg személyt kell kezelni – hangsúlyozzák a homeopaták, miközben figyelmeztetnek, hogy a homeopátia nem helyettesíti a hagyományos orvostudományt. Igenis vannak olyan betegségek, amelyekkel szemben nem lehet bevetni a szelíd gyógymódot.
Egyre jobban terjed nálunk is a „kutyaharapást szőrével” módszer
A hasonlóság elvén alapuló gyógyítás gyökerei az ókorba nyúlnak vissza, hiszen Samuel Hahnemann orvos-gyógyszerész a hippokráteszi tant vizsgálva (az orvostudomány atyja mondta: a betegségek olyan szerekkel gyógyíthatóak, amelyek a betegséghez hasonló tüneteket okoznak), majd saját magán végzett kísérletekkel egy új gyógymódot fejlesztett ki. A homeopatikus kezelés lényege: a beteg kis dózisban azt a szert kapja, amely egészséges egyén esetében a betegséghez hasonló tüneteket idéz elő.
A homeopatikus kezelést elismerő orvosok gyakran a méh mérgének hatásával magyarázzák a klinikai tények hatására felállított, ám „csak” feltételezésekből kiinduló gyógymódot. Egészséges embernél a méh mérge hirtelen jelentkező, csípő, égő rózsaszín ödémát okoz, ám a tünetek hideg borogatás hatására gyorsan enyhülnek. Ugyanez a méreg parányi adagban gyógyítja a hirtelen jelentkező égő kiütéseket. A szakértők állítják, hogy a homeopátiás szerek a természet három világából származó anyagokból készülnek: az ásványok világából, valamint a növény- és állatvilágból. Az ezekből készített anyatinktúrák hígítása és rázása után keletkeznek az ismert fehér, apró golyócskák, ún. granulák, amelyek szelíden, ám hatásosan gyógyítanak. Talán azért is, mert a homeoterápia „felébreszti” a szervezet immunrendszerét.
A napjainkban egyre népszerűbb, a homeopatikus kezelést is folytató orvosok a betegség megelőzésére törekszenek, az egészség helyreállítását újszerűen közelítik meg. Míg a hagyományos orvoslás a betegséget gyógyítja, a homeopata az egész embert, testét és lelkét egyaránt.
Mindezek ellenére a több száz éves múltra visszatekintő homeopátia létjogosultságát ma is sokszor vitatják. A gyógyszergyártók konkurenciától való félelme talán érthető is, de érthetetlen, hogy egyes orvosok miért vetik el a homeopatikus szereket. Pedig nem szabadna szembeállítani egymással a különféle gyógymódokat. Napjainkban egyre több influenzás tartja eredményesnek a homeopatikus szerek alkalmazását, s a gyógyulás felgyorsult. Használatuk egyszerű, víz nélkül vehetők be, nincs mellékhatásuk. Egyaránt szedhetik a gyerekek, a kismamák és az idősek is.
A homeopatikus szerek a kínzó lelki fájdalmak, érzelmi problémák kezelésére is használhatók. Az akut szorongást és félelmet nem könnyű megkülönböztetni egymástól, hiszen tünetei hasonlóak: szívtáji fájdalom, szapora szívdobogás, alvászavarok, kapkodó légzés és végtagzsibbadás. Noha a szorongó félelem oka többnyire nyilvánvaló, mégsem könnyű felfedni.
Ajánlott homeopátiás szerek
Sisakvirág: akut roham ellen jó, különösen hasznos a tériszony és a tömegiszony kezelésére
Fehér arzén: az állandóan aggódóknak való, a rögeszmék és az önvád ellenszere
Sárga jázmin: a várakozási szorongás ellenszere
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.