Öröklött tulajdonságok

A Yale Egyetem kutatói állítják, hogy már csecsemőkorban jobban szeretjük azokat, akik segítenek a másiknak. Dr. Karen Wynn pszichológus professzor munkatársaival hat és tízhónapos csecsemők reakcióját vizsgálta egy adott szituációval kapcsolatban.

A Yale Egyetem kutatói állítják, hogy már csecsemőkorban jobban szeretjük azokat, akik segítenek a másiknak. Dr. Karen Wynn pszichológus professzor munkatársaival hat és tízhónapos csecsemők reakcióját vizsgálta egy adott szituációval kapcsolatban. A csecsemőknek bábfigurák segítségével azt játszották el, hogy egy nagy szemekkel rendelkező bábfigura – a mászó – éppen megpróbál feljutni a hegy tetejére. Ezen tevékenységét egy háromszög alakú figura segítette, míg a négyszög alakú akadályozta.

A kutatók megállapították, hogy a 16 tízhónapos csecsemőből 14, míg a 12 hathónapos mindegyike a segítőt próbálta meg elérni. Egy második kísérlet során a kutatók kizárták azt a lehetőséget, hogy a csecsemők csupán a mozgásirányra reagálva nyúltak volna a segítő figurához. A harmadik kísérletben pedig kiderült, hogy a csecsemők leginkább a segítőhöz vonzódnak, majd ez után következnek a semlegesek, akik nem segítenek de nem is gátolnak, míg a legkevésbé szeretettek az akadályozók voltak. „A társadalmi megítélés ilyen korai megjelenése egyértelművé teszi, hogy ezek nem tanult, hanem öröklött tulajdonságok” – fejtette ki Wynn professzor.

Az a képesség, hogy meg tudjuk különböztetni a segítő szándékúakat a hátráltatóktól nélkülözhetetlen volt például a közös vadásztokhoz, a gyűjtött étel megosztásához, vagy éppen a harchoz. (medipress)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?