Jogszabály kötelezi már a munkaadót arra, hogy a hosszabb ideig számítógép előtt ülő dolgozók szemét védőszemüveggel óvja. A szülőknek is érdemes a rendelkezés indokaira felfigyelniük, hiszen meglehet: csemetéjük több időt tölt a monitor előtt, mint akit ezért fizetnek.
Nemcsak a képet kapjuk a monitorokról
Jogszabály kötelezi már a munkaadót arra, hogy a hosszabb ideig számítógép előtt ülő dolgozók szemét védőszemüveggel óvja. A szülőknek is érdemes a rendelkezés indokaira felfigyelniük, hiszen meglehet: csemetéjük több időt tölt a monitor előtt, mint akit ezért fizetnek. Korunk gyermekei idejük nagy részét a televízió, a számítógépek és a videojátékok képernyői előtt múlatják. Mindhárom berendezés képernyője azonos elven működik - emeli ki Jacques Surbeck, a Nemzetközi Munkaegészségügyi Bizottság tagja. A képernyőn végigszáguldó elektronok létrehozzák a tudósok által REMP-nek nevezett (pulzáló/lüktető) elektromágneses sugárzást, amely káros lehet a képernyőt bámulókra. Surbeck kutatócsoportja tíz évig tartó kutatómunkával és 43 tudományos publikációval bizonyítja, hogy a régi típusú, katódsugárcsöves képernyők „biológiai modellen“ (különböző sejttenyészeten és emlős kísérleti állatokon) mért, alacsony frekvenciájú sugárzása az élőlényeket károsítja. Pánikra azonban nincs ok: a modern készülékekbe már beépítenek káros hatásokat kiszűrő berendezéseket, s az újabb képernyők szerkezetéből adódóan a sugárzás energiája is kisebb. Ám mégsem árt a védekezés.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2009. 01.18.
Hétfőn Egészségünkre az Új Szóban!
2009. 01.04.
Hétfőtől új köntösben, 16 oldalon az Egészségünkre!
2008. 12.27.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.