A megfázás lehetséges gyógymódját találták meg brit kutatók, akiknek radikális módszere a náthát okozó vírusok helyett magát az emberi szervezetet célozza meg. A vizsgált gyógyszer blokkolja a szervezetben azt a kulcsfontosságú fehérjét, amelynek segítségével a megfázást okozó vírusok sokszorozódni és terjedni képesek.
Nem mindennapi gyógymód nátha ellen
A laboratóriumi eredmények szerint a módszer képes bármelyik náthavírust megállítani, ha elég korán kezdik alkalmazni. A kutatók szerint a klinikai próbák két éven belül elkezdődhetnek. A londoni Imperial College kutatói jelenleg a gyógyszer belélegezhető változatának kifejlesztésén dolgoznak, hogy csökkentsék a mellékhatások kockázatát.
A kutatásban laboratóriumi körülmények között, emberi tüdősejteknél alkalmazták a szert, amely perceken belül működésbe lépett és megcélozta az NMT nevű fehérjét. A náthás fertőzéseket okozó vírusok mindegyikének erre az emberi fehérjére van szüksége a szaporodáshoz. A kutatásban részt vevő Ed Tate szerint a szert akkor kellene beadni a páciensnek, amikor először megfertőződik, hogy blokkolni lehessen a vírus szaporodását és terjedését. Szerinte, még ha el is kapja valaki a betegséget, a szer akkor is segíthet a tünetek kezelésében, sőt, e módszer nagy segítség lehet például az asztmások számára, akik nagyon betegek lehetnek egy náthától. Tate szerint az emberi szervezet megcélzása a kórokozó helyett ugyan radikális módszer, de teljesen logikus lépés.
Enyhíti a torokfájást:
Kamilla: Remek fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően a legtöbb bajunkra gyógyírt jelenthet. Teáját torokfájás esetén is fogyaszthatjuk, illetve gargarizálhatunk is vele.
Gyömbér: enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást.
Kakukkfű: elpusztítja a baktériumokat, vírusokat és gombákat.
Martilapu: a légúti fertőzések ellen eredményesen használják borogatásra, immunerősítésre. Friss levelei rengeteg C-vitamint tartalmaznak.
Eukaliptusz: régóta ismert lázcsillapító és fertőzések ellen használt növény a népi gyógyászatban.
Menta: rendkívül jó baktériumölő, köhögés csillapítására is használható.
Lándzsás útifű: E növény jelentős antibakteriális, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatással bír.
Zsálya: Gyulladáscsökkentő, vírusölő, antibakteriális hatásának köszönhetően remekül alkalmazható a torok bárminemű problémája esetén.
Mezei zsurló: A mezei zsurlót a népi gyógyászatban köhögésre használják, torokfájás esetén elsősorban gargarizálásra ajánlják.
A náthavírusok ugyanis nem csupán rengetegen vannak és sokfélék, hanem nagyon gyorsan változnak is, ami azt jelenti, hogy rövid idő alatt képesek ellenállóvá válni a gyógyszerekkel szemben. A vizsgált szer teljesen blokkolta a náthát okozó vírustörzsek egy részét anélkül, hogy kárt okozott volna az emberi sejtekben. Ennek ellenére további tanulmányokra van szükség annak megerősítéséhez, hogy valóban nem ártalmas az ember egészségére. A nátha gyorsan és könnyen terjed emberről emberre. A fertőzést okozó vírusok 24 órán keresztül képesek megmaradni a kézen és a különböző felületeken. A fájdalomcsillapítók és megfázás elleni gyógyszerek képesek enyhíteni a tüneteket, de jelenleg nincs olyan kezelés, amellyel megfékezhető a fertőzés. A tünetek, azaz az orrfolyás vagy orrdugulás, tüsszögés és torokfájás gyorsan jelentkeznek és néhány nap alatt felerősödnek. Az emberek többsége egy hét után már jobban van, de akár néhány hétig is elhúzódhat e betegség.
A nátha tünetei jelenleg számos olyan szerrel enyhíthetők, amelyek csökkentik a fájdalmakat, gyulladásokat, és enyhítik az egyéb, e betegséggel járó tüneteket. A különböző növények és gyógynövények, valamint az ezekből készült szerek is segíthetnek ebben.
(vital)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.