Az emlőmirigyek elsődleges feladata a tejtermelés, de míg a szervezetünk többi mirigye nem vonja magára a figyelmet, az emlőmirigyek – a női mellek – sokkal többet jelentenek, nem csupán az újszülött táplálásara szolgálnak.
Lehetnek szövődmények
Hetente olvashatunk valamelyik híresség mellnagyobbító műtétjéről, nem csoda hát, hogy ez lett a leggyakoribb plasztikai műtét a nők körében. Az Egyesült Államokban tavaly 347 524 nő kapott mell implantátumot, ez a szám 2000 óta 64 százalékos emelkedést jelent.
Nem szabad elfelejteni – mondja dr. Richard D'Amico, az Amerikai Plasztikai Sebészek Társaságának elnöke –, hogy a mellnagyobbító műtét is valódi műtéti beavatkozás, amelynek esetleg lehetnek szövődményei. A páciensnek mérlegelnie kell a műtét mellett és ellen szóló érveket. Mivel nem a jobb egészség érdekében történik, még fontosabb a biztonság, mert itt választott beavatkozásról van szó. A mellimplantátum szilikon zsák, melyet szilikon gél vagy sóoldat tölt ki és a hatvanas évek eleje óta forgalomban van. A kilencvenes évek elején az FDA korlátozta a géllel töltött implantátumok alkalmazását. 2006-ban azonban újra engedélyezték két gyártó termékeit. Fontos tudnivalók a műtétet fontolgatók számára:
Kizárólag plasztikai sebésszel végeztessük a műtétet, nem elég, ha sebész az illető. Az első konzultáció alkalmával a plasztikai sebész részletesen elmagyarázza, milyen előnyökkel és kockázatokkal jár a műtét. Az implantátum nem örök életre szól, hanem körülbelül tíz évre, és évente ellenőrizni kell, nem szivárog-e.
Az orvosnak alaposan meg kell vizsgálnia a műtétre jelentkezőt, elsősorban diabétesz vagy magas vérnyomás szempontjából, és ha bármi okból nem javasolja a műtétet, fogadjuk meg a tanácsát.
A jó orvos az okokra is kitér, amiért valaki nagyobb melleket szeretne. Nem ajánlatos azért elvégeztetni, hogy valaki megtartsa az udvarlóját vagy megmentse a házasságát.
Az sem mindegy, hol végeztetjük el a mellnagyobbító műtétet, csak az erre jogosult, akkreditált intézmények jöhetnek szóba.
A mellnagyobbítást kérő és az orvos közös döntése kell hogy legyen, melyiket választják. A sóoldatos olcsóbb, és a szervezetben felszívódik az oldat, ha netán szivárogna. Szivárgás esetén a mell lelapul. A szilikon géllel feltöltött implantátum természetesebb hatást kelt. Ne felejtsük azonban el, hogy a sóoldat is szilikonzacskóban van, olyan tehát, hogy szilikonmentes implantátum, nem létezik.
Az életkor is fontos, nem ajánlatos 18 éves kor előtt elvégezni a műtétet, de felső határ gyakorlatilag nincsen, sikeres beültetést hajtottak már végre 70 éves nőn is.
Az implantátum behelyezhető a mellizmok mögé vagy az emlő szövetébe. A döntés általában az illető mellének alakjától és méretétől függ.
Még a legjobban sikerült műtét után is előfordulhatnak szövődmények, a beavatkozások egynegyedénél tapasztalhatók komplikációk. Van, hogy a hegesedés okoz gondot – tojáshéjszerű tok alakul ki az implantátum körül, és néha olyan kemény a heg, hogy újabb műtét szükséges. Előfordulhat az emlőbimbó túlérzékenysége, vagy zsibbadása is, mely tartós maradhat. Fiatalabb nőknél felmerülhet az aggály, tudnak-e majd szoptatni. Bár pontos adatok nem állnak rendelkezésre, a sebészek szerint a megfelelően elhelyezett implantátum nem okozhat gondot. (Newsweek)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.