Kefir – Így segít megőrizni az egészséget

kefir

A kefir erjesztett tejtermék, amely tehén-, kecske- vagy juhtejből készül. A közhiedelem szerint a Kaukázusból, a tibeti és a mongol hegyekből származik, de évszázadok óta az egész világon készítik és fogyasztják.

A kefir hasonlít a görög joghurthoz, de más a jótékony baktériumok összetétele.  Míg a joghurt baktériumokkal készül, a kefir baktériumokkal és élesztővel, és úgy vélik, hogy sokkal kedvezőbb az egészségünk szempontjából.

A bélrendszer egészsége az immunrendszer szempontjából is alapvető fontosságú. Bélrendszerünk egészsége attól függ, hogy mennyi és milyen változatos „jó baktériumot” kap – ennek az egész szervezet megfelelő működése szempontjából kiemelkedő jelentősége van. A bélrendszerünkben lévő jó baktériumok harcolnak az oda bekerülő „rossz baktériumok” ellen, megőrizve egészségünket. Ahogy idősödünk, a jó baktériumok mennyisége csökken, míg a rossz baktériumoké növekedhet, ami további egészségügyi problémákat okozhat. Ezért a bélrendszerünkben lévő jó baktériumokat probiotikumokkal kell kiegészítenünk. Ebben a kefir nagy segítségünkre lehet, hiszen rengeteg jó baktériumot tartalmaz.

A kefir probiotikum, ami azt jelenti, hogy élő mikroorganizmusokat (jó baktériumokat) tartalmaz, amelyek támogatják az emésztés egészségét, és egészségesen tartják a bélrendszerünket.

A kefirben több mint 30 különböző és egyedülálló jó baktériumfaj található. A kefirnek számos egészségi előnye van.  Gombaellenes, antibakteriális, antioxidáns és koleszterinszint-csökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. Továbbá javítja a vércukorszintet a plazma glükózszintjének csökkentésével, segít a székrekedésen, és támogathatja a szív- és érrendszer egészségét. A kefir emellett jó fehérjeforrás, valamint rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, többek között C-, K-, A-,  B1-, B2- (riboflavin), B5-, B7-vitamint (biotin), folsavat és karotint. Gazdag továbbá kalciumban és magnéziumban is, amelyek nagyon fontosak az egészséges idegrendszer számára. Tartalmaz foszfort is, ami fontos a csontjaink egészségéhez, valamint cinket, mely támogatja az immunrendszerünket.

A kefirt leginkább önmagában fogyasztjuk reggelire vagy vacsorára, de tehetünk bele gyümölcsöt vagy zöldséget, nagyszerű turmixként, illetve salátaöntetként is.

(in.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?