Itt a nátha időszaka

A naptár szerint itt a tél, sokak, de elsősorban a gyerekek kedvenc évszaka. Ám a szülők nem túlságosan kedvelik, mert a nátha időszaka. Bár évről évre megismétlődik, még mindig nem szentelünk megfelelő figyelmet megelőzésének, és nem teszünk meg mindent egészségünkért.

A naptár szerint itt a tél, sokak, de elsősorban a gyerekek kedvenc évszaka. Ám a szülők nem túlságosan kedvelik, mert a nátha időszaka. Bár évről évre megismétlődik, még mindig nem szentelünk megfelelő figyelmet megelőzésének, és nem teszünk meg mindent egészségünkért. Ne csodálkozzunk tehát, ha télen néhány napot az ágyban vagyunk kénytelenek tölteni.

Hűvösebb időben nemcsak azért vagyunk jobban kitéve a fertőzés veszélyének, mert a gyümölcs és zöldség révén nem tudunk megfelelő vitaminmennyiséghez jutni, hanem azért is, mert immunrendszerünket sok más tényező is gyengíti. Nemcsak általános életvitelünk miatt vagyunk gyengék, hanem azért is, mert hiányzik a napfény, és rengeteg a kórokozó az autóbuszokban, a megállókban, a munkahelyeken vagy az iskolában. Sokkal többet kellene foglalkoznunk immunrendszerünk állapotával. Tudnunk kell, hogy egyensúlyát a proteolitikus enzimek teremtik meg. Az egészséges életmód és az ésszerű táplálkozás serkenti az enzimek természetes termelődését. Ha azonban immunrendszerünk már a múltban is sérült volt, vagy terhelése régebben tart, enzimek bevitelével segíthetünk rajta.

Keressük a megoldást a természetben!

A legyengült immunrendszerre leggyakrabban a vírusos és bakteriális fertőzés utal. Bár mindig kezeljük, mégis megismétlődik, s néha krónikussá válik. Az ismert és kellemetlen légcső- és mandulagyulladásról, gennyes mandulagyulladásról, középfülgyulladásról van szó. Nagyon gyakori a húgyúti fertőzés és a nemi szervek gyulladása, melynek maradandó következményei lehetnek. A gyakran beteg gyermek beteges felnőtté válhat. Dr. Karel Nouza, a prágai klinikai immunológiai központ munkatársa szerint „a fejletlen és gyenge immunrendszer okozta kellemetlenségek hatástalanítása érdekében ajánlott a szoptatás, az egészséges táplálkozás és a megfelelő edzés. A fertőzések és gyulladások kezelésében egyre hangosabban hallatszik, hogy korlátozni kell az antibiotikumok használatát, és csak bakteriális szövődmények esetén javasoltak. Nagy hangsúlyt kapnak az immunrendszert erősítő anyagok, például vitaminok, bioelemek és különböző bakteriális és vegyi immunserkentők. Véleményem szerint gyenge immunrendszerű embernek is ajánlatos a bakteriális és vegyi készítmények előtt természetes alapanyagú készítményt adni. Közéjük tartoznak a kombinált enzimatikus preparátumok, mint amilyen a Wobenzym. Az ilyen készítmények erősítik az immunrendszert, csökkentik a gyulladást, megakadályozzák a nyálkahártya megvastagodását. Antibiotikus kezeléskor megkönnyítik az antibiotikum hatását az érintett területen.“

Az enzimek jelentőségét évszázadok óta ismerjük. Különösen fontos szervezetünkre gyakorolt szisztematikus hatásuk, amit fél évszázaddal ezelőtt fedeztek fel. Az amerikai Max Wolf professzor volt az, aki kidolgozta az ún. enzimoterápiát, amelynek lényege, hogy az állati és növényi eredetű enzimeket gyógyítási célokra használják. (pr-ki)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?