Hagyományos kínai orvoslással is kezelik a Covid-19-ben szenvedő betegeket

kínai orvoslás

Egyesek becsmérlően, kételkedve beszélnek róla, holott a sok évezredes múltra visszatekintő hagyományos kínai orvoslás nem csak mesebeszéd. Olyannyira nem, hogy immár a tudományos kutatások során is néha segítségül hívják.

Amalária kezelését nagymértékben javító gyógyszer kifejlesztéséhez például az ősi kínai gyógynövények világából vette az ötletet JuJu Tu, aki ezért 2015-ben Nobel- díjat kapott. Egyre több kutatás sugallja, hogy a Covid-19 tüneteinek enyhítésében is jól jöhet az ősi kínai orvoslás egyik-másik alapanyaga.

Mostanában tudományos szaklapok (az American Journal of Plant Sciences júliusi, a Biomedicine & Pharmacotherapy szeptemberi száma) is közölnek olyan tanulmányokat, amelyek szerint a Covid-19 tüneteinek kezelésére bizonyos kínai gyógynövényfőzetek is megfelelők lehetnek. A Pharmacological Research júliusi számában olvasható a qingfei paidu gyógynövényfőzetről szóló tanulmány. Kínai kutatók szerint a számítógépes szimuláció és a kísérleti vizsgálat során arra jöttek rá, hogy az említett főzettel (amelynek fő része a ma xing shi gan főzet) eredményesen enyhíthetők a Covid-19 tünetei. A qingfei paidu 21 összetevőből áll, egyebek mellett csikófark, kínai édesgyökér, mandula, nagyvirágú csukóka, japánkontyvirág, leopárd liliom, keserűnarancs, koreai menta, közönséges gyömbér, poria (a japán fenyő gyökerén élő gombafaj), szárított mandarinhéj, kínai fahéj, vízi hídőr, tüskegomba van benne. Több kutatás jutott arra a következtetésre, hogy valóban segíthet a qingfei paidu. Ugyanakkor további in vivo és in vitro vizsgálatokra van szükség ahhoz, hogy pontosan feltérképezzék hatását, farmakológiai hatásmechanizmusát, hogy kiderüljenek esetleges mellékhatásai. A Journal of Clinical Medicine májusi számában dél-koreai kutatók tanulmánya jelent meg. Rámutattak: a gyógynövények és a nyugati orvoslás kombinálásával folytatott kezelések szignifikáns hatását fedezték fel, és fény derült arra is, hogy a gyógynövények szerepet játszhatnak a Covid-19 kezelésében.

Az Acta Pharmaceutica Sinica B folyóiratban közölt tanulmány szerint Kínában a Covid-19-esetek 91,50%-ában folyamodtak a hagyományos kínai orvosláshoz, és biztató eredmények születtek a tünetek kezelésében: lassult a betegek állapotának romlása és a halálozás aránya. Nyilvánosságra hozták annak a 179 gyógynövénynek a listáját is, amelyet a Covid-19 kezelésében használtak.

A Föld nyugati részében az emberek többsége kétségkívül a modern, tudományos alapokon nyugvó kutatásokban és orvoslásban hisz. Ugyanakkor nem szabad teljesen elvetni az évezredes tapasztalatokból kiinduló hagyományos kínai orvoslást sem. Hiba lenne teljesen elutasítani ezeket az értékes ismereteket. Az évezredek óta használt egyik-másik gyógynövény hatóanyagai között olyanok is lehetnek, amelyek a modern gyógyszerekkel együtt alkalmazva az emberiség javát szolgálhatnák.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?