Túl sokáig ücsörgött a hideg földön? Akkor ne csodálkozzon, ha utána állandó vizelési inger és fájdalmas vizeletürítés gyötri.
Felfázás? Kúrálja kíméletesen!
Baktériumok ellen áfonyával
Az amerikai vörös áfonyában és az áfonyában található anyagok savanyítják a vizeletet, és meggátolják a fertőző baktériumok megtapadását a hólyag nyálkahártyáján. A vörös áfonyalé elég savanyú, ezért manapság már kedveltebb a kapszula, amelyből napi két szem az ajánlott mennyiség.
Gyógyító zöldfűszerek
A petrezselyem nem csak igen kedvelt fűszernövény. Vízhajtó hatása által szinte kimossa a baktériumcsírákat a húgyutakból. A megfelelő gyógyhatás eléréséhez naponta legalább 20 gramm növényt ajánlott ennünk, de helyette ihatunk petrezselyemlevet is. A zsázsa ugyancsak segíthet a bajban, hiszen antibakteriális hatása meggátolja a csírák növekedését az emberi szervezetben. A növényt tetszés szerint nyersen, valamint friss préselt lé formájában is fogyaszthatjuk.
Mi okozza?
A húgyuti fertőzést nemcsak a felfázás okozhatja, a legtöbb esetben a vastagbélben található baktérium felelős a betegségéért. A húgycső külső nyílása közel van a végbélnyíláshoz, ráadásul a női húgycső csupán 2–4 cm hosszú. A vagina bejáratánál, a húgycső közelében megtelepednek a baktériumok. ĺgy a hüvely nyálkahártyájának rendellenessége, a hüvely baktériumflórájának megváltozása is segíti a kóros baktériumok elszaporodását.
Csodatévő meleg
Az enyhe felfázáskor vett levendulás ülőfürdő nemcsak ellazít, hanem a nyálkahártya vérellátását is fokozza. Töltsünk meg egy nagyobb méretű műanyag lavórt 38–39 Celsius-fokos vízzel, majd csepegtessünk bele nyolc csepp levendulaolajat! Ücsörögjünk a vízben körülbelül 15 percig, azonban a lábunkra mindenképpen húzzunk zoknit, nehogy az ülőfürdő közben még jobban felfázzunk! A levendula mellett zsurlófüvet is alkalmazhatunk erre a célra: két-három csészényi friss vagy szárított növényt két liter vízben áztassunk egy éjszakán keresztül, majd másnap forraljuk fel, és hagyjuk ázni további 10 percen át. Leszűrést követően a kivonatot öntsük bele a fürdőkádba, majd annyi meleg vizet engedjünk hozzá, hogy ellepje az altestünket és a vesetájékot. Ülőfürdő helyett ugyancsak hatásos gyógymód felfázás esetén a meleg vizes palack alkalmazása.
Betegségűző gyógynövények
Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a nyári hónapokban rendkívül nagy jelentősége van a fokozott folyadékbevitelnek. Felfázáskor pedig különösen fontos, hogy sok folyadékot igyunk. Legalább három liter az ajánlott napi menynyiség. Nagyon jót teszünk a szervezetünkkel, ha gyógyteákkal fedezzük ezt a mennyiséget. Vízhajtó és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal bír például a nyírfa, a csalán, valamint a medveszőlő. Érdemes előre elkészíteni a napi adagot, így biztosan nem feledkezünk meg az elfogyasztásáról.
Figyelem!
Ha a tünetek nem múlnak el három nap alatt, illetve ha súlyosbodnak, orvoshoz kell fordulni! A baktériumok ellen ilyenkor már csak az antibiotikumok segítenek, és a kezelést még azelőtt meg kell kezdeni, mielőtt a gyulladás átterjedne a vesékre.
Előzzük meg a hólyaghurutot!
Öltözködjünk az időjárásnak megfelelően, lehetőleg rétegesen!
Kerüljük a léghuzatot, és ne járkáljunk a hideg kövön, illetve földön mezítláb!
A nedves fürdőruhát vegyük le, és törülközzünk szárazra!
Ne tartsuk vissza huzamosabb ideig a vizeletet, az első ingernél menjünk WC-re!
Ügyeljünk a higiéniára! Lehetőleg pH-semleges mosakodószerekkel ápoljuk az intim részeket!
Szex után mindig ürítsük ki a hólyagot!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.