Behálózva: szerelem az interneten

Napjainkban egyre többen használják a világhálót ismerkedés céljára is. A kommunikációnak ez a szédületes lehetőségeket biztosító, modern eszköze az emberi kapcsolatok terén is új kapukat nyit meg – de fontos, hogy a kockázatokkal is tisztában legyünk.

Amikor valaki először dönt úgy, hogy az internetes társkeresők segítségével próbál partnert találni, túlzás nélkül állítható, hogy új világ nyílik meg a számára. Rengeteg ismeretségre lehet ilyen módon szert tenni, különleges emberekkel való találkozásokra nyílik lehetőség. Földrészeket összekötő barátságok jöhetnek létre, vagy éppen olyan különleges, szeretetre méltó emberekkel találkozunk, akik tőlünk alig kétháznyira laknak, de akikkel egyébként soha nem hozott volna össze a sors. Olykor még szerelem is szövődhet a számítógép előtt ülő, reménykedő társkeresők közt. Az óvatosság azonban ez esetben sem árt...

Mivel nem látjuk a személyt, akinek levelet írunk, vagy akivel épp chatelünk, nagyon nehéz megbizonyosodni arról, ki is ő valójában. És bár a bizalom jó dolog, mégis ez alkalommal sem szabad megfeledkezni néhány speciális önvédelmi szabályról.

Mindenekelőtt véssük jól emlékezetünkbe, hogy a lehető legkülönfélébb emberek használják a hálót, és vannak köztük jó- és rossz-szándékúak egyaránt. Mindenképpen szánjunk időt arra, hogy meggyőződjünk valakinek a pozitív személyes tulajdonságairól, azaz méltó-e a bizalmunkra.

Alapszabály, hogy nem szabad kiadni személyes adatainkat (családnevünket, telefonszámunkat, címünket) az ismerkedés kezdeti szakaszában. Óvakodjunk az olyanoktól, akik ragaszkodnak az ilyen információk azonnali kicseréléséhez. Sohase bízzunk meg valakiben teljesen az első személyes találkozó előtt, de gyakran még utána sem.

Az első valódi randevú... Mire ügyeljünk?

Az első „élő” találkozó előtt célszerű megfogadni az alábbi néhány jó tanácsot:

Az első randevúra mindig nyilvános helyen kerüljön sor, méghozzá ott, ahol lehetőleg többen is vannak a közelben (célszerű egy hangulatos kávéházat választani).

Amikor már megállapodtunk az ismeretlennel abban, hogy szeretnénk személyesen is találkozni, szóljunk valakinek, akiben megbízunk, hogy hol és mikor lesz a találka (ha esetleg szükség van segítségre, könnyen odaérjen).

Akármennyire nagy is a kísértés, semmiképpen se legyünk egyedül új ismerősünkkel az első alkalmat követően sem. Javasolható egy közös program a barátainkkal vagy családi körben.

Ha rossz érzésünk van, esetleg félünk a találkozástól, beszéljük meg a dolgot közeli ismerősünkkel, rokonunkkal.

Ha az illető nem akarja elfogadni a fenti feltételek valamelyikét, egyszerűen meg kell kérdezni tőle, miért, mi az oka annak, hogy elutasítja a helyszínt vagy a felajánlott programot? És akármennyire is elfogadható magyarázattal szolgálna is, tartsunk ki eredeti elképzelésünk mellett...

Minden ismeretség, társas viszony több lépésen keresztül alakul ki, és a későbbi siker záloga az, hogy az elején jó alapokra helyezzük a kapcsolatot – a kompromiszszumkészség minden kapcsolat alapja, ám egy ismeretlent lakásunkra hívni totális felelőtlenség, mivel sosem tudhatjuk biztosan, ki lesz az, akivel találkozunk...

Virtuális szerelem

Előfordulhat, hogy megismerkedtünk valakivel a neten, és úgy érezzük, tetszik nekünk.... Kilátásba kerül a szerelmi kapcsolat lehetősége. Ilyen esetben feltétlenül tegyük fel magunknak a következő kérdéseket:

Mi a fontos számunkra egy szerelmi kapcsolatban?

Szeretnénk-e, hogy a kapcsolat virtuális maradjon, például a lakóhelyek közti nagyobb távolság vagy egyéb okok miatt?

Megfelel-e nekünk egy ilyen, a személyes érintkezést nélkülöző „szerelem”?

Milyen elvárásaink vannak a társas viszonnyal szemben?

Ezeket a kérdéseket megfontoltan, őszintén válaszoljuk meg.

Ha az internet segítségével találkozunk egy partnerrel, amíg nem ismerjük személyesen, fokozottan fantáziálunk róla, és arról álmodozunk, hogy a kapcsolat kiteljesedik, szerelemmé alakul. Könnyen előfordulhat azonban, hogy idealizáljuk az ismeretlent, és itt nem csak a külsőségekre gondolunk!

Ne feledjük: sokkal lényegesebb időt hagyni arra, hogy megismerjük, mi jár a másik fejében (azaz mit szeret, mik a vágyai, mi a fontos számára, mivel tölti a szabadidejét), mint megnézni a fényképét!

Akárhogyan alakul is a dolog, a létrejövő kapcsolat pozitív és negatív következményeit egyaránt viselnünk kell. Jobb tehát, ha jól meggondoljuk, belefogunk-e a dologba, és ha a válaszunk igen, mindenképpen tegyük meg a fent említett óvintézkedéseket.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?