Mi a klónozás? Erre a kérdésre a legtöbb embernek egy teljes emberi szervezet mesterséges létrehozása jut eszébe. Igen sokan arról is meg vannak győződve, hogy a klón nem csupán genetikailag lesz azonos a klónozott személlyel, de pszichikailag is.
Csak testileg egyezne
Mi a klónozás? Erre a kérdésre a legtöbb embernek egy teljes emberi szervezet mesterséges létrehozása jut eszébe. Igen sokan arról is meg vannak győződve, hogy a klón nem csupán genetikailag lesz azonos a klónozott személlyel, de pszichikailag is. Ez azt jelentené, hogy Hitler egy hajszálából számtalan kis náci hadvezért lehetne alkotni. Ez nem így van, hiszen minden embert más és más hatás ér születésétől fogva. A klón tulajdonsága, hogy az utódszervezet genetikai szempontból teljesen megegyezik az anyaszervezettel – ám csakis fizikailag. Aki hallott valamit az egysejtűek osztódásáról, az sejtheti, hogy klónok teljesen természetes módon és állandóan létrejönnek a sejtek ivartalan szaporodása során bárhol a világon. Egy sejt egyszerű kettéosztódása két klónt, vagyis a kiindulási sejttel genetikailag azonos utódsejtet eredményez. Ezen az elven kijelenthetjük, hogy testünk minden egyes sejtje annak a sejtnek a klónja, amely a petesejt és a hímivarsejt egyesülése következtében alakult ki a megtermékenyítéskor. Valóban, a testi sejtek mindegyike rendelkezik a szervezet felépítéséhez szükséges összes információval, van azonban egy szabályozó mechanizmus, ami nem enged minden gént „szóhoz jutni”. Micsoda problémák adódhatnának, ha a talpunkon levő bőrsejtekből hirtelen látósejtek alakulnának ki. (o-o)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.