Sokkolta a hír az igazságos Szlovákiára vágyó polgárokat, miszerint Dobroslav Trnkát az ügyészség döntése alapján kiengedték a rendőrségi őrizetből. Az ügyész véleményével ellentétben a Magyar Közösségi Összefogás úgy véli, számtalan oka van annak, hogy a volt főügyész vizsgálati fogságban legyen.
Botrányos Trnka kiengedése, mitől fél az ügyészség?
„Trnkávan kapcsolatban annyi súlyos bűntényre derült fény az elmúlt másfél évben, a Gorilla-hanganyag eltitkolása, hivatali visszaélések, kenőpénzek elfogadása stb., amikért már régen börtönben kellene lennie, ehelyett most kiengedik a rendőrségi őrizetből. Megdöbbentő az ügyészség döntése, ez is azt mutatja, hogy a változáshoz kormányváltásra van szükség” – nyilatkozta Mózes Szabolcs, a Magyar Közösségi Összefogás elnöke.
Trnka esete azt mutatja, még mindig meg van kötve a rendőrség és az illetékes szervek keze, s csak azokban az esetekben lépnek, amikor már mindenki számára nyilvánvaló a bűntény. A Kočner archívumából előkerült hanganyagok alapján egyértelmű, hogy Trnka hivatali visszaélések egész sorát produkálta. Kenőpénzeket fogadott el, bűnözőkkel működött együtt, bizonyítékokat tartott vissza, zsarolási akcióban vett rész és politikailag motivált döntéseket hozott. Ezek a bizonyítékok hosszú hónapok óta a rendőrség birtokában voltak, folyamatosan szivárogtak ki a médiába. Ezek után, több hetes késéssel gyanúsították meg hivatali jogkörrel való visszaéléssel. Most pedig elengedik.
„Az események sora azt mutatja, hogy a politikailag érzékeny ügyekhez továbbra is csak nagyon óvatosan mernek hozzányúlni az illetékes szervek. Ahhoz, hogy valódi változás álljon be a rendőrségen, az ügyészségen és a bíróságokon, le kell váltani a maffiakormányt” – véli Mózes Szabolcs.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.