A belsőépítész és a lakberendező szerepe gyakran keveredik a köztudatban. Látszólag ugyanazokkal a dolgokkal foglalkoznak: az épületek belső tereinek tervezésével, berendezésével. Mégis jelentősen különbözik a két szakma.
A belsőépítész és a lakberendező szerepe gyakran keveredik a köztudatban. Látszólag ugyanazokkal a dolgokkal foglalkoznak: az épületek belső tereinek tervezésével, berendezésével. Mégis jelentősen különbözik a két szakma.
Egy belsőépítész munkája által értékesebbé válhat lakásunk, éttermünk, hotelünk vagy bármilyen más, számunkra fontos ingatlanunk. Aki a LivDan Home csapatának beruházóknak nyújtott szolgáltatását veszi igénybe, biztos lehet benne: nem félmunkát kap kézhez. A profin megtervezett, praktikus belső terek pontosan azt sugallják majd, ami a szándékunk. Ezáltal magasabb értéken adhatjuk majd el később az ingatlant, ha úgy alakul.
De miért is nem mindegy, hogy a munkálatokat belsőépítészre vagy lakberendezőre bízzuk? Azt szokták mondani: minden belsőépítész ért egy kicsit a lakberendezéshez (bár nem kötelező neki), viszont a lakberendezők nem értenek a belsőépítészethez. A lakberendező inkább a helyiség esztétikáját biztosító részletekkel (bútorok, anyagok, színek, minták) foglalkozik.
A belsőépítész pedig a tervezés során szélesebb körű szempontokat vesz figyelembe. Többek között az épület műszaki állapotát, valamint a térkoncepciót is, hogy a tereket minél okosabban kihasználhassuk. Az ő felelőssége, hogy az épület teljeskörűen megfeleljen az igényeknek, és az egyedi elvárásaink is teljesítésre kerüljenek.
A belsőépítész – különösen egy építészmérnökkel együttműködve – hatékonyan segíthet, hogy még jobban kihasználhassuk a lakásunk adottságait. Ám még ennél sokkal több előny is rejlik a belsőépítésszel való együttműködésben:
Szeretnénk tökéletesen az életmódunkhoz, tevékenységeinkhez és szokásainkhoz illeszkedő épületben élni vagy dolgozni? Egyedül talán nem tudnánk, hogyan fogjunk neki a munkálatoknak. Ám belsőépítésszel ezt kifogástalan minőségben megvalósíthatjuk.
Egy kaotikus, túlzsúfolt vagy éppen rendezetlen térben a kedvünk is rosszabb. A nem túl szellős, de nem is szűkösre megtervezett, mégis esztétikus és funkcionális teret megvalósítani komoly szakértelmet kíván. Ezen a ponton válik hasznossá a belsőépítész munkája.
Ki mondta, hogy ami praktikus, az csak ormótlan vagy stílustalan lehet? Egy belsőépítész révén nem pusztán elegáns, kiváló ízléssel kialakított helyiségeket, de egy tökéletesen élhető lakó- vagy munkateret nyerhetünk.
Nincs két egyforma épület – és ez így is van jól. A belsőépítész szeme minden házban megtalálja azt, amitől különleges. Így azt a megoldást, amivel kiaknázható egyediségének minden előnye.
Ha tehát nem mindegy, milyen lesz az épület, ahol dolgozunk vagy lakunk majd, érdemes belsőépítész segítségét kérnünk. Az ő szakértelmük és a tapasztalatuk révén kihozhatjuk minden ingatlanból a maximumot.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.