Piacon a Ford új egyterűje

Renault Scénic 1996-os megjelenésével új szegmens született: az alsó középkategóriás egyterűké, más szóval a minivanoké. Az autógyártók azonnal felismerték az új kocsitípusban rejlő lehetőségeket, és a legtöbbjük késedelem nélkül hozzálátott egy hasonló modell kifejlesztéséhez.

Renault Scénic 1996-os megjelenésével új szegmens született: az alsó középkategóriás egyterűké, más szóval a minivanoké. Az autógyártók azonnal felismerték az új kocsitípusban rejlő lehetőségeket, és a legtöbbjük késedelem nélkül hozzálátott egy hasonló modell kifejlesztéséhez. ĺgy született meg Citroe#n Xsara Picasso, az Opel Meriva és Zafira, a Nissan Almera Tino, a Toyota Corolla Verso, a Daewoo Tacuma és még sorolhatnánk. A patinás Ford azonban tétlen maradt, legalábbis ebben a kategóriában. Egészen a közelmúltig, amikor is – már a sikeres Focus következő nemzedékének bázisán – végre elkészítette a C-MAX nevű minivant. A 4333 mm hosszú kocsi néhány vetélytársával ellentétben nem hét-, hanem ötszemélyes, viszont annál nagyobb komfortot kínál a hátul ülők részére. Világviszonylatban is egyedülállónak számítanak átlós irányban elmozdítható hátsó ülései; erre akkor van lehetőség, ha a középsőt összehajtjuk és a padlóba süllyesztjük. A művelet rendkívül egyszerű módon hajtható végre, és utána a hátul ülő két személy egy középkategóriás limuzin kényelmét élvezheti. Csak érdekességként: a Fordnál az öt- és a négyszemélyes változat közötti komfortkülönbséget a légiforgalomból ismert Economy Class, illetve Business Class közötti különbséghez hasonlítják.

A kocsi csomagtere alapméretben 550 literes, a hátsó ülések összehajtogatásával elérhető maximum 1620 liter. A Focus C-MAX műszaki érdekességei közül a Trend és Ghia modellekbe szerelt elektronikus kézifék, valamint a sebességfüggő elektrohidraulikus szervokormány érdemel még említést. Ami pedig a motorskálát illeti, 2-2 benzin-, illetve dízelmotorból áll. Hengerűrtartalmuk és teljesítményük sorrendben: 1,6 Duratec 16V (74 kW/100 LE) – 1,8 Duratec 16V (88/120) – 1,6 Duratorq 16V TDCi (80/109) és 2,0 Duratorq 16V TDCi (100/136). A benzinmotorok átlagfogyasztása 6,9 és 7,1, a dízeleké 4,1 és 4,5 liter 100 kilométerenként. A teljesítménymutatók ismeretében senki nem lepődhet meg azon, hogy a kocsi dinamikai mutatói a kétliteres turbódízel motorral a legjobbak (maximális sebesség: 200 km/óra, gyorsulás álló helyzetből 100 kilométeres óránkénti sebességre: 9,6 s, míg az erősebbik benzinmotornál ugyanezek az értékek 193 km/óra, illetve 10,8 másodperc).

A Ford Focus C-MAX már a szlovákiai piacon is kapható; induló ára 599 ezer korona, a legolcsóbb dízelmotoros változatot 729 ezer koronáért lehet megvásárolni. (sms)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?