Bravúr kellene a címvédéshez, de nem adják fel a komáromiak

komáromi röpisek

Nem hoztak szerencsét a húsvéti ünnepek Pati-Nagy Simonéknak, a bajnoki címvédő 3:1-es hátrányba került a pozsonyi VKP ellen a férfiextraliga döntős sorozatában.

Pedig a fővárosban egy héttel ezelőtt majdnem a maximumot hozták ki a komáromiak a két idegenbeli meccsből: az elsőn csak az ötödik szett döntött a házigazda javára, a másodikon viszont tükörsima győzelmet aratott a címvédő. 

„Nagyszerű meccs volt, a szezon egyik legjobbja. Minden egyes csapattársammal öröm volt a pályán lenni” 

– nyilatkozta a Šport napilapnak Peter Mlynarčík, a komáromiak egyik ásza.

Kapcsolódó cikkünk

Változás a sormintában

Mlynarčík Kasperkevičcsel, a saját nevelésű Sánta Jánossal, Forró Balázzsal, Pati-Nagy Simonnal és az időközben edzővé avanzsált František Ogurčákkal mindhárom eddigi komáromi elsőségből kivette a részét. A tavalyiból is, amikor pontosan ugyanígy, 3:2-vel és 0:3-mal indult a döntős sorozat a Gopass Arénában.

A sorminta aztán Komáromban megváltozott: húsvét vasárnap 2:0-ról veszítettek a hazaiak, hétfőn pedig kitartott a VKP lendülete, és 3:0-lal behúzta a finálé negyedik meccsét is. Bár Pati-Nagy szerint nem ebből adódott az újabb vereségük. 

„Új nap, új meccs, ugyanúgy kell hozzáállni, mint az előzőekhez. Teljesen mindegy, mi történt előtte, mert négy győzelemig tart a sorozat, és most sincs vége semminek

 – mondta lapunknak a Duna-partiak liberója.

 – Sajnos a pozsonyiak meg tudták tartani azt a szintet, amivel a meccs elején nyitottak. Folyamatosan nyomás alatt voltunk, még a harmadik szettben is. Előző nap mi ugyanezt tudtuk hozni, de akkor a harmadik szettben kicsit kiengedtünk, és az a meccsbe került.”

Remek atmoszféra

3:1-es hátrányból felállni óriási bravúr lenne, főleg úgy, hogy az esetleges három meccsből kettőt Pozsonyban rendeznek. Vagyis már csak a VKP veszítheti el a bajnoki címet? 

„Nem mondanám, hogy emiatt könnyebb lehet a helyzetünk, szerintem a pozsonyiak vehetik lazábban a dolgokat. De ez abszolút nem jelenti, hogy feladtuk volna, hiszen minden döntős találkozóhoz úgy kell hozzáállni, mint ha az lenne a szezonban az utolsó bajnoki.”

Az Arany-ligára készülő szlovák válogatottba behívott Pati-Nagy tekintetén is látszott, nem csak üres frázisokat pufogtat. Mint ahogy a szurkolótábor sem csendesen, apátiával fogadta az eredményt, hanem felállva, vastapssal fejezte ki reményét, hogy lát még az idényben röplabdát a komáromi sportcsarnokban. 

Életük élménye 

Amikor pedig a legfiatalabb szereplőket kérdeztük erről, még kevésbé voltak kétségeink az optimizmust illetően. A komáromi srácok közül többen is pályára léphettek az első szettben, a finálé (és pályafutásuk) során először.

„A vereség ellenére is nagyon jó érzés volt. Egész életemben ezért dolgoztam, hogy felkerüljek a nagycsapatba. Igaz, hogy kikaptunk, de fel a fejjel, visszahozhatjuk a szériát. Nagyon örülök, hogy lehetőséget kaptam, és tudtam játszani a döntőben 

– próbálta összeszedni gondolatait az Új Szónak a 19 éves Pfeiferlik Lajos. 

Jobban kell mezőnyöznünk, és picit több érzelmet kell a pályára vinnünk, a harcossággal nem volt probléma. Megyünk tovább, jelenleg 1:3 az állás, 4:3-ra megnyerjük.

Annak kiderítéséhez, hogy ez tényleg így lesz-e, csütörtökön egy lépéssel közelebb kerülünk. A döntő 5. találkozóját 19.00-tól rendezik a Gopass Arénában.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?