E hét végén kezdődik, és szeptember 23-áig tart a 62. Frankfurti Autószalon, ahol – sok egyéb újdonság mellett – a Jaguar eddigi arculatával szakító S-Type utódról is lehullik a lepel. Az újdonság az 5-ös BMW-nek, az E osztályos Mercedesnek és az Audi A6-nak teremt majd konkurenciát.
Jaguar XF: Új arc, új fejezet
Az autó belseje elegáns fa- és fémdíszekben gazdag; különleges megoldásként a motor indításakor kinyíló szellőzőrostélyok és az érintőképernyős menürendszer említhető. Jópofa ötlet az automatikus sebességváltó hangerő-szabályozóra hasonlító előválasztó gombja és az érintésre nyíló kesztyűtartó. Még a legolcsóbb változatban is nyolchangszórós az audiorendszer, a legdrágább verzió azonban a hifi-specialista Bowers & Wilkins cég 14 hangszórós rendszerét kapta. Természetesen nem maradhatott ki a hangvezérlés, a Bluetooth kapcsolat, az USB-/iPod-csatlakozó és a színes LCD kijelző sem. A sofőr dolgát elülső-hátsó parkolóasszisztens, tolatókamera, holttérfigyelő, keréknyomás-ellenőrző, elektromos rögzítőfék és radaros tempomat könnyíti meg. Élvonalbeli az új Jaguar aktív biztonsága is, mert megtalálható benne a fékasszisztens, a fékerő-elosztó, a blokkolásgátló és az alulkormányozottságot kiküszöbölő menetstabilizáló is. A passzív biztonságot a légzsákok garmadája mellett a gyalogosgázoláskor veszélytelenebb ívbe ugró motorháztető teszi teljessé.
Az XK, illetve XJ modellekkel ellentétben az XF karosszériája nem alumíniumból, hanem nagy teherbírású acélból készült, így a V8-as 1749 kilós tömege csak átlagosnak számít a kategóriában. Maradt a hátsókerék-hajtás, a hátsó futóművet azonban kettős keresztlengőkarosról többlengőkarosra (multi-link) cserélték. A csillapítás keménységét a csúcsváltozatban elektronika állítja A Jaguar XF várhatóan a jövő év első negyedében érkezik az európai márkakereskedőkhöz, éspedig az első hullámban 4 motorral. A legkisebb a V6-os 2,7 literes, 210 lóerős turbódízel, melyet egy szintén hathengeres, háromliteres, 240 lóerős benzinmotor követ. A 4,3 literes, V8-as benzines alapváltozata 300 lóerős, míg a kompresszoros verzió 420 lóerős teljesítménnyel rendelkezik. Ez utóbbi mindössze 5,1 másodperc alatt éri el a 100 km/órás sebességet, ahonnan a leszabályozás miatt „csak“ 250 km/óráig képes tovább gyorsulni. (tc)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.