Már ismerjük az ország legjobb verséneklőit, a legkisebb vers- és prózamondóit

Az országos döntőbe bejutott verséneklő csapatok
Érsekújvár |

A magyar nyelv, a magyar irodalom ünnepének nevezte Neszméri Tünde, a Csemadok országos tanácsának tagja a Tompa Mihály Országos Szavalóversenyt, és külön kiemelte, a vetélkedő állandó otthonának természetesen továbbra is Rimaszombat számít. Reményeik szerint 2027-ben már ismét Tompa Mihály szülővárosában rendezik meg az országos döntőt.

A szerdától péntekig tartó országos döntőn közel 150 versenyző vesz részt. Az elmúlt két napban a versmondók, valamint az 1. és 2. kategória vers- és prózamondói kaptak teret.

Tompa Mihály szülővárosa méltó arra, hogy ez az ünnep ott legyen, de vannak objektív okok, mint például a kultúrház felújítása, ami miatt most Érsekújvárban rendezzük meg a döntőt. Tisztelettel köszönöm a rimaszombatiaknak, hogy ezt a mozgalmat erősítik és népszerűsítik. Gondolhatnánk, hogy Povinszky Elvira, a Csemadok Rimaszombati Területi Választmányának titkára most hátradőlhet, de amikor ma beléptem a Csemadok-székház irodájába, azt láttam, hogy szorgosan dolgozik. Nagy tapssal köszönjük meg Elvirának a három évtizedes munkát!

 – mondta Neszméri Tünde, aki egyúttal Sztruhár Izrael Diánának, a Csemadok Érsekújvári Területi Választmányának elnökének, a társszervezőknek és támogatóknak is köszönetét fejezte ki. 

Köszönet a mentoroknak

Az ifjú tehetségek nem egyedül, hanem pedagógusaik, mentoraik kíséretében érkeztek, akik nagy tapsot érdemelnek. Mondják, hogy a tehetség utat tör magának segítség nélkül is, ám a tehetséget gondozni, terelni kell a jó irányba. Türelmet, odafigyelést, megbízható tudást és kitartást igénylő komoly munka ez, nem is alkalmas rá mindenki. Ez a készen kapott kincs csupán ígéret, ami támogató közegben képes kibontakozni” – hangsúlyozta Fekete Irén, a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének elnöke.

A verséneklők szerdai bemutatkozásának és a tegnapi gálának is Ozsvald Damián előadóművész volt a házigazdája. 

A 6. kategóriában az énekelt, megzenésített versek előadóit értékelték, a díjakat Tóbisz Tinelli Tamás zeneszerzőtől, előadóművésztől vették át. A legjobb verséneklő csoport a komáromi Nekem 8 csapata lett, művészeti vezetőjük Hámori Dalma. Az együttes tagjai: Hámori Dalma és Presinszky Emma ének, Brúder Bettina ének, basszusgitár, Šuba Kata fuvola, Hevesi Dániel és Hevesi Sámuel gitár, Polák János Mihály cajón és Téglás Gergely ének. 

A második arany sávos zenekar az érsekújvári Tökmags lett, a harmadik arany sávos csapat a párkányi Szívritmus. A zsűri különdíjasa kiemelkedő hegedűjátékáért Oláh Emma lett, a Tökmags tagja és zenekari összjátékáért a Szívritmus. 

Tóth Zsóka előadóművésztől vették át a díjat az 1. kategória legjobbjai. 

Arany sávos első helyezett lett Kosorín Alíz a lévai Juhász Gyula Alapiskolából, felkészítő tanára Benyovszky Szilvia.

Galéria

Arany sávos lett továbbá Reitzner Sára a kassai Márai Sándor Gimnázium és Általános Iskolából, valamint Czeglédi Petra, a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola tanulója is. A zsűri különdíját ebben a kategóriában Juhász Fanni nyerte el, a hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző pedig Néma Linett lett. 

Matusek Attila színész, rendező adta át a díjat az 1. kategória legjobb prózamondóinak. Arany sávos első helyezett lett Šillo Mária a Szenczi Molnár Albert Alapiskolából, felkészítője Ondrejkovič Klaudia. 

Arany sávos lett továbbá a komáromi Múcska Nina az Eötvös Utcai Alapiskolából és Bajnóczi Anna az egyházkarcsai alapiskolából. A zsűri különdíjasa Kučerák Dávid és a hazai szerző művét előadó Tóoth Kurucz Réka lett. 

Tóth Zsuzsanna előadóművésztől vették át a 2. kategória versmondói a rangos elismerést. Arany sávos első helyezett lett Gál Virág Anna, a hetényi Tarczy Lajos Alapiskolából, felkészítője Kiss Szilvia színművész. 

Arany sávos lett továbbá Apostol Áron a komáromi Eötvös utcai Alapiskolából és Matus Nimród a Szenczi Molnár Albert Alapiskolából. A hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző Nagy Benjámin lett.

N. Tóth Anikó írótól vették át a díjat a próza 2. kategóriájának legjobbjai. Arany sávos első helyezett lett Demeter Dorián a kassai Márai Sándor Magyar Tannyelvű Gimnázium és Alapiskola tanulója, felkészítője Ádám Anikó. 

Arany sávos második helyezett lett Szalai Botond Mátyás a komáromi Munka utcai Alapiskolából és arany sávos harmadik helyen végzett Kovács Sabina, a Szenczi Molnár Albert Alapiskola tanulója. Ebben a kategóriában is kiosztotta a zsűri a különdíjakat, Naňo Konrádnak és a hazai szerző művét előadó Deme Máténak. 

A mai napon a vers- és prózamondók harmadik, negyedik és ötödik kategóriájának döntősei versenyeznek, a díjátadót követően a legjobb előadók bemutatkoznak a 17 órakor kezdődő gálán a főtéri kultúrházban. 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?