Citroen C5 2.0 HDi: 4,6 litert is tud!

A 2002-es párizsi autószalonon bemutatott C5 stratégiaváltást jelentett a Citroennél. Kezdetét vette az „X”-est felváltó „C-korszak”, nyugdíjba vonult az eddigi két legnagyobb modell (Xantia, XM), és látványosan visszatért a márka korábbi specialitásának nevezhető hidroaktív rugózás.

# A 2002-es párizsi autószalonon bemutatott C5 stratégiaváltást jelentett a Citroennél. Kezdetét vette az „X”-est felváltó „C-korszak”, nyugdíjba vonult az eddigi két legnagyobb modell (Xantia, XM), és látványosan visszatért a márka korábbi specialitásának nevezhető hidroaktív rugózás. Mindez egyetlen autónak köszönhetően, amely ráadásul kimondottan szépre sikerült. Nemrég a kétliteres HDi motorral felszerelt limuzinváltozattal köthettünk közelebbi ismeretséget.

A francia formatervezők most nem kísérletezgettek avantgárd megoldásokkal, hanem garantáltan időtállót alkottak. A C5 egyszerűen ízléses és elegáns, akármilyen szögből is nézzük. Hatalmas fényszórói szépen belesimulnak a lökhárítókba, a motorháztetőt nem törik meg bordák vagy szélcsatornák. Hátul pedig akár kupénak is elmenne az autó, pedig klasszikus ötajtós limuzin.

A szereltség már a tesztelt középső Pack komfortfokozatban is imponáló: 6 légzsák, fékasszisztenssel kiegészített ABS, koccanáskor/ütközéskor automatikusan bekapcsolódó vészvillogók, automata klímaberendezés, sötétedéskor automatikusan kigyulladó fényszórók, elöl-hátul elektromos ablakemelők, állítható magasságú volán és vezetőülés, hűtött kesztyűtartó, esőszenzoros ablaktörlők, a volán alól távirányítható hathangszórós, CD-lejátszós rádió. A kiváló komfortérzethez természetesen ezek is hozzájárulnak, de a kocsi különben is nagyon kényelmes, üljünk akár elöl vagy hátul. Nem csoda, hiszen impozáns méretekkel dicsekedhet (hosszúság: 4618 mm, tengelytáv: 2750 mm). Igazi különlegessége azonban a már említett, 3. generációs hidroaktív rugózás, amely a sebességtől, az útfelület minőségétől és a terheléstől függően automatikusan szabályozza az autó hasmagasságát, de kézileg is három szint megválasztását teszi lehetővé.

A tesztkocsi erőforrása a két választható HDi turbódízel motor kisebbike volt, amely 1997 cm3 hengerűrtartalomból 80 kW (110 LE) csúcsteljesítményt nyújt, forgatónyomatékának maximuma pedig 314 Nm. Ezzel már erősen megközelíthettük a mágikus kétszázas határt (végsebesség: 192 km/óra), a 0—100-as gyorsulás pedig 11,3 másodperc alatt abszolválható. Még vonzóbbak azonban a fogyasztás adatai: városban 7,4, országúton 4,6, vegyes forgalomban pedig 5,6 liter 100 kilométerenként!

Dióhéjban ilyen tehát a Citroen C5 Pack 2.0 HDi, amely – 456-tól 882 literig megválasztható csomagterével – nagycsaládok ideális autója lehet. Persze, ehhez a szóban forgó famíliának némi anyagi háttérrel is kell rendelkeznie, mivel a kocsi induló ára 938 900 korona. Alacsonyabb komfortfokozatban, de ugyanezzel a motorral azonban 89 ezerrel olcsóbb, az 1,8-as benzinmotorral felszerelt alapmodell pedig 750 900 koronába kerül.

(V. Gy.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?