A csilizpatasi ifj. Both Árpád zöldségtermesztő szerint nagy kárt okozott a tavaly július eleji hirtelen lezúduló csapadék a sárgarépában, és a koronavírus hatását is megérezték a termelésben.
A vendéglátóipar kiesését megérezték a zöldségtermelők is
A járványnak elmondása szerint volt pozitív és negatív hozadéka is. A pozitívum, hogy a munkanélküliség miatt megnövekedett a helybeliek érdeklődése a mezőgazdasági munka iránt. A negatívum viszont az, hogy a gasztronómiai szektorban visszaesett a kereslet a zöldségek iránt, és ez érezhető volt számukra. „Érdekesség viszont, hogy amint egy arányban csökken a gasztroszektorban a kereslet, az áruházak részéről két arányban nő a kereslet” – mondta a zöldségtermesztő. Ez azonban mégsem egy főnyeremény számukra, hiszen az áruházak lenyomják az árakat, a vendéglátóiparban jobban lehet értékesíteni a megtermett zöldséget.
Both Árpád szerint a tavaly július elején hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék nagy kárt tett a csomagolt sárgarépában. A betegségek és kártevők terén átlagosnak számított az év, inkább csak az év elején gyűlt meg a bajuk a levéltetvekkel. A felvásárlási árak is átlagosnak mondhatók.
A családi vállalkozásnál idén látogatást tett az új mezőgazdasági miniszter, akinek elmondta, mi az egyik legnagyobb álma. „Bármilyen fejlesztést valósítottunk meg eddig, azt önerőből, a pályázatok szándékos kikerülésével tettük meg. Csak a legutóbbi Baross-pályázatban vettünk részt, ahol nyertünk. Egy nagy álmom, hogy itthon is ilyen módon működjön a pályázati lehetőség, vagyis tiszta körülmények közt, világos és átlátható feltételek mellett, nem olyan bürokratikusan, mint az jelenleg zajlik” – zárta ifj. Both Árpád.
Czigler Mónika
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.