Uniós elektrosokk

Hazudik az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat! Az 52 éves múltra visszatekintő, a világ egyik legjobban felszerelt és a legtöbb szakemberrel dolgozó ilyen jellegű intézménye egyszerűen nem mond igazat – kiáltotta világgá a szlovák árszabályozási hivatal.

Hazudik az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat! Az 52 éves múltra visszatekintő, a világ egyik legjobban felszerelt és a legtöbb szakemberrel dolgozó ilyen jellegű intézménye egyszerűen nem mond igazat – kiáltotta világgá a szlovák árszabályozási hivatal. Egy kis ország kis intézménye szembe mert szállni az uniós bürokratákkal. Dávid és Góliát harca – gondolhatnánk. A bibliai történethez képest azonban esetünkben nem biztos, hogy Dávidnak van igaza. Mivel vonta magára az Eurostat a szlovák árak őrzőinek a haragját? Nos, egyszerűen azzal, hogy kimondta: a szlovák villanyárak nemcsak a csehekétől és lengyelekétől magasabbak, de többet fizetünk az áramért az osztrákokhoz képest is. Míg Csehországban és Lengyelországban az első negyedévben 72,9 eurót, Ausztriában pedig 96,4 eurót fizettek egy megawattóráért, nálunk 112,3 eurót. Összehasonlításképpen Németországban 133 eurót kérnek ugyan egy megawattóráért, a német fizetések azonban összehasonlíthatatlanul magasabbak, mint a szlovákok.

Az igazság néha fáj, különösen akkor, ha az elmúlt években az árszabályozási hivatal és több politikus is kórusban szajkózta, hogy a többi európai országhoz képest nálunk vannak a legalacsonyabb energiaárak. Ebbe a harmonikus összhangba „kontárkodott” bele most az Eurostat – akkor, amikor már „majdnem” elhittük az árszabályozási hivatal legolcsóbb országról szóló meséjét. Nem csodálkozhatunk azon sem, hogy az Eurostat elemzésére nem az áramtermelők, hanem az árszabályozási hivatal reagált elsőként. A hivatalnak ugyanis az lenne a dolga, hogy a monopolhelyzetben levő energiatermelők árait a lakosság számára is elérhető szinten tartsa. Ha a környező országokhoz képest nálunk a legmagasabbak az energiaárak, a hivatal nem végzi jól a munkáját. Pontosabban a lakosság szempontjából nem végzi jól a munkáját, hiszen az energiatermelők számára ideális egy olyan árszabályozási hivatal, amely csendesen tudomásul veszi az általuk szabott árakat. Tevékenysége ma nagyjából abban merül ki, hogy az általa tartott sajtótájékoztatókon bejelenti az új díjakat, gondosan hozzátéve, hogy a folyamatos áremelés ellenére még mindig mi vagyunk a legolcsóbbak. Ugyanezt azonban megtehetnék az energiaszolgáltatók is. A probléma ezzel csak az lenne, hogy egy csomó hivatalnoki hely szűnne meg, ez pedig Szlovákiában megengedhetetlen. ĺgy inkább szidjuk az Eurostatot, és reménykedjünk benne, hogy a lakossággal sikerül elhitetni: nálunk a legolcsóbb az elektromos energia!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?