DIE PRESSE
Az OMG közvélemény-kutatásának eredménye azt mutatja, hogy a megkérdezettek 58 százaléka fenntartással fogadja a határellenőrzés megszüntetését az ország keleti határain, és csak alig egyharmaduk örül a fejleménynek.
TALLÓZÓ
Az OMG közvélemény-kutatásának eredménye azt mutatja, hogy a megkérdezettek 58 százaléka fenntartással fogadja a határellenőrzés megszüntetését az ország keleti határain, és csak alig egyharmaduk örül a fejleménynek. Az adatok jelzik, hogy az osztrákok szemében a határok felszámolásából fakadó előnyök – a szabad mozgási-utazási lehetőségek – nem ellensúlyozzák a „kockázati ténye?zőket”. Hetvenöt százalékuk attól fél, hogy a határok lebontása a bűnözés fokozódásához vezet. Csupán 22 százalékuk gondolja azt, hogy a bűnözés és a határnyitás között nincs összefüggés. Az osztrákok zöme nem tudja a schengeni nyitás pontos dátumát. Csak 19 százalékuk tudta megmondani, mely napon (december 21-én) bontják le a sorompókat a keleti határállomásokon. Huszonnégy százalékuk szerint a bővítésre jövőre kerül sor, 17 százalékuk szerint annál is később. A megkérdezettek több mint egytizede azt válaszolta, nem is lesz határnyitás. Az osztrák lakosság bűnö?zéssel kapcsolatos félelmeinek csillapítása érdekében Günther Platter belügyminiszter ismételten megerősítette, bár a határellenőrzés meg?szűnik, a határhoz közeli térségekben fokozni kívánják a biztonsági ellenőrzést. „Azt tervezzük, hogy pótlólagos biztonsági gyűrűt hozunk létre” – idézte a tárcavezetőt a Die Presse. A miniszter utalt arra, hogy hasonló biztonsági ellenőrzés zajlik az olasz–osztrák határövezetben is, pedig ott már régóta érvényben van a schengeni egyezmény.
OROSZ LAPOK
A Mol meghívta a Gazpromot Európa egységes gázszállítási társaságába – írta csütörtökön a Kommerszant című tekintélyes moszkvai gazdasági lap. Az újság a Gazprom sajtószolgálatát idézte: Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója szerdán tájékoztatta a közép- és délkelet-európai gázszállító hálózatok egyesítésére vonatkozó tervről Alekszej Millert, a Gazprom elnökét. A lap hozzátette: „A magyar társaság szóvivője közölte a Kommerszanttal: a Mol felajánlotta a Gazpromnak, vegyen részt a projektben. Az orosz fél még nem jelezte álláspontját”. Ezzel kapcsolatban Ferencz I. Szabolcs, a Mol Nyrt. kommunikációs igazgatója az MTI-nek cáfolta, hogy a tájékoztatáson kívül bármilyen ajánlatot tett volna a Mol a Gazpromnak. Egyben cáfolta azt is, hogy a Kommerszant beszélt volna a Mol szóvivőjével. A Vremja Novosztye kis hírben jelentette a Gazprom sajtószolgálatára hivatkozva, hogy Alekszej Miller szerdán munkatalálkozót tartott Hernádi Zsolttal, a Mol elnök-vezérigazgatójával, s megvizsgálták a Déli Áramlat gázvezeték építésének előkészítésére létrehozott projektcég munkájának eredményeit. A hírben az is szerepel, hogy Hernádi Zsolt tájékoztatta a Gazprom elnökét a Mol közép- és délkelet-európai gázszállítók közös társaságának létrehozására irányuló kezdeményezésről.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.