TALLÓZÓ

PHOENIX
Lehetségesnek tartja a monarchiához való visszatérést egyes európai országokban Habsburg Ottó, a néhány napja boldoggá avatott utolsó osztrák császár és magyar király legidősebb fia.

PHOENIX

Lehetségesnek tartja a monarchiához való visszatérést egyes európai országokban Habsburg Ottó, a néhány napja boldoggá avatott utolsó osztrák császár és magyar király legidősebb fia. A 91 éves politikus a Phoenix német hírtelevíziónak beszélt arról, hogy Spanyolországhoz hasonlóan Ausztriában és Németországban is elképzelhető a monarchia mint államforma. Számára azonban ez a kérdés „másodlagos”, sokkal fontosabb az „államtartalom”. Habsburg Ottó azt mondta, nem tekinti magát sem monarchistának, sem köztársaságpártinak, hanem „legitimistának“; vagyis azt a mindenkori államformát támogatja, amely garantálja az állampolgári szabadságjogokat és a mindenkire kötelező jogrendet.

NÉMET SAJTÓ

Angela Merkel, az ellenzéki Német Kereszténydemokrata Unió (CDU) elnöke visszakozott attól, hogy aláírásgyűjtéssel nyilvánítsák ki: a németek nem akarják Törökország teljes jogú európai uniós tagságát. Merkel döntéséről a Bild és a Die Welt számolt be, az ellenzéki politikus lépését Volker Kauder, a CDU/CSU-frakció parlamenti ügyvivője is megerősítette a közszolgálati televíziós állomások reggeli műsorában. A téma sok vita után lekerült a napirendről, mivel fennállt annak a veszélye, hogy az akciót félreértik – közölte Kauder. Az aláírásgyűjtés ötletével Michael Glos, a bajor keresztényszociális unió (CSU) parlamenti csoportjának vezetője hozakodott elő a Super Illu című hetilapnak adott interjújában. Az elképzelést Merkel, valamint Edmund Stoiber, a CSU elnöke is támogatta, de az ötlet nem csak a kormányoldalon váltott ki bírálatot: az uniópártok soraiban sem fogadta lelkesedés. A német uniópártok általában ellenzik, hogy Törökország teljes jogú tag legyen egy akár 10-15 évig is eltartó tárgyalássorozat végén. Merkel azt szeretné, ha csak különleges partneri viszony lenne az Európai Unió és Törökország között. Az érvek között anyagi és ideológiai-kultúrtörténeti szempontok egyaránt felbukkannak.

THE GUARDIAN

Az Egyesült Államokkal baráti kapcsolatokat ápoló országok, köztük a legfőbb szövetséges Nagy-Britannia közvéleményének alig több mint negyede látná szívesen George Bush elnök újjáválasztását – áll egy Londonban közzétett, tíz országra kiterjedő felmérésben, amely szerint Bush egyedül Izraelben örvend kiemelkedő népszerűségnek. A Kanadában, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Oroszországban, Japánban, Ausztráliában, Mexikóban, Izraelben és Dél-Koreában elvégzett reprezentatív közvélemény-kutatás azt mutatta ki, hogy a tíz ország választóinak átlagosan 27 százaléka szeretné Busht újabb négy évre a Fehér Házban látni. John Kerryre 54 százalékuk voksolna.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?